Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

«Анкети допоможуть дітям бути поміченими»: Фонд Ріната Ахметова відвідав інтернати Черкащини задля сприяння всиновленню

02.05.2025

Оновлення анкетних даних дітей, які чекають на майбутніх батьків — надважлива складова щодо сприяння усиновленню. Команда програми «Рінат Ахметов — Дітям. Сирітству — Ні!» недавно повернулася із експедиції до закладів Черкаської області. Після упорядкування та опрацювання фото та відео інформація буде розміщена на сайті Фонду Ріната Ахметова.

«А коли вийде сюжет про мене?» — це питання команда Фонду чула і від малечі, і від підлітків — у кожному закладі, де проводилася зйомка. Воно свідчить про те, що зростати у родині є найзаповітнішою мрією для кожної дитини.

Усі вихованці охоче брали участь у зйомках та інтерв’ю. Найбільше діти раділи можливості розповісти про себе — свої захоплення та досягнення у навчанні.

За словами керівників установ, оновлення анкет однаково важливо і для дітей, і для кандидатів в усиновлювачі. Завдяки цій роботі хлопчики і дівчатка отримують шанс бути поміченими, а майбутні батьки — мають повну, достовірну та актуальну інформацію щодо дитини на момент їхнього звернення до інтернатної установи.

Директорка Черкаського обласного центру медичної реабілітації та паліативної допомоги Світлана Махно підкреслює, що кожна дитина має право зростати в сімейному затишку.

«Всі кажуть, що чужих дітей не буває, але не кожен готовий зробити цей крок та забрати дитину з інтернату. Особлива увага приділяється діткам з особливими потребами, адже саме вони потребують постійного догляду та турботи. Я маю надію, що кожна дитина знайде свою родину і відзняті сюжети допоможуть пришвидшити цей процес», — говорить Світлана.

З початком повномасштабної війни оновлення анкет дітей-сиріт стало неможливим, однак українців дедалі більше цікавила тема усиновлення. У 2023 році команда Фонду Ріната Ахметова змогла подолати перешкоди й однією з перших відновила роботу зі створення відеоанкет для дітей-сиріт. Позаду — аналогічні експедиції до закладів у Чернігівській та Житомирській областях.

Завдяки програмі «Сирітству — ні» вже майже 11 тисяч дітей в Україні знайшли нові родини. Робота триває — оновлені анкети дітей будуть доступні на сайті Фонду Ріната Ахметова https://bit.ly/3VI26HK