Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

«200 швидких для України»: врятувати мільйони життів

10.12.2019

 

10 грудня в Києві відбувся фінальний етап національного проєкту «200 швидких для України» Фонду Ріната Ахметова. 30 унікальних спецавтомобілів на базі позашляховика Тойота Ленд Крузер, обладнані за останнім словом медичної техніки, вирушили рятувати життя у важкодоступних і віддалених регіонах України.

«200 швидких для України» Фонду Ріната Ахметова – перший у країні найбільший приватний благодійний проєкт у сфері екстреної та первинної медицини. Суперсучасні спецавтомобілі вперше отримали державні установи охорони здоров’я по всій країні, від Ужгорода до Станиці Луганської, від Рівненської області до Миколаївської. Лікарні, амбулаторії та станції швидкої допомоги одержали від Ріната Ахметова 114 «реанімацій на колесах», дитячі лікарні – 22 неонатальні швидкі, що дають змогу рятувати життя новонароджених діток. У найвіддаленіші населені пункти поїхали 64 унікальні медичні позашляховики, яким не страшні ні гірська місцевість, ні бездоріжжя. Ніколи раніше в Україні лікарі в глибинці не отримували машин такого класу.

Це унікальний для країни й особливий для Фонду проєкт. Загалом за шість місяців вдалося закупити, обладнати та передати в регіони 200 швидких.

«Проєкт «200 швидких для України» змінив якість екстреної та первинної медико-санітарної допомоги. Тепер медики в усіх областях країни зможуть приїжджати до пацієнтів швидше, а допомагати – ефективніше. Дякую медикам за щоденну боротьбу за життя та здоров’я людей. Фонд пишається тим, що зміг зробити вашу роботу комфортнішою», – зазначила Наталія Ємченко, член Наглядової ради Фонду Ріната Ахметова.

Фонд Ріната Ахметова пропонує лікарям розповідати про свою непросту роботу. Для цього проводиться спеціальний конкурс. Усе, що потрібно для участі в ньому – опублікувати свій відеоролик або розповідь на особистій сторінці, або сторінці свого медичного закладу, або громади з хештегом #ФондРінатаАхметова і #200швидкихДляУкраїни.

Проєкт «200 швидких для України» реалізовано з ініціативи президента Володимира Зеленського та за особистим рішенням засновника Фонду Ріната Ахметова. Уперше за 28 років незалежності країни Рінат Ахметов – єдиний благодійник, який передав медикам таку кількість суперсучасних машин швидкої допомоги. Двісті нових, обладнаних за європейськими стандартами, автомобілів швидкої медичної допомоги дадуть лікарям змогу здійснювати більш ніж мільйон виїздів до пацієнтів за рік і врятувати понад мільйон життів.