Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

200 швидких для України: Фонд Ріната Ахметова передав медикам швидкі-позашляховики

26.11.2019

 

Швидкі-позашляховики на базі Toyota Land Cruiser вперше в Україні передано медикам державних медустанов у селах і віддалених районах.

Фонд Ріната Ахметова передав сьогодні 31 автомобіль первинної медико-санітарної допомоги, створений на базі Toyota Land Cruiser. Урочисте вручення ключів медикам відбулося в рамках проекту «200 швидких для України». Отже, уже 170 з 200 автомобілів швидкої допомоги від Фонду Ріната Ахметова рятують життя українців по всій країні.

Унікальність швидких-позашляховиків у тому, що вперше такі суперсучасні машини отримають державні амбулаторії у віддалених районах і селах.

Спецавтомобілі Toyota Land Cruiser оснащені за останнім словом медичної техніки. Вони змінять якість надання екстреної та первинної медико-санітарної допомоги в маленьких селах і селищах.

– Рінат Ахметов доручив Фонду постачити медикам найкращі спецавтомобілі, і це завдання з успіхом реалізовується. Автомобілі від Фонду Ріната Ахметова піднімуть на якісно новий рівень первинну медико-санітарну допомогу в селах і селищах. У такий спосіб сучасна медицина європейського рівня тепер буде доступна жителям найвіддаленіших населених пунктів. 64 машини на базі позашляховиків, які будуть до кінця року передані до автопарків центрів первинної медико-санітарної допомоги та сільським громадам, – це техніка, якої нема навіть у приватних клінік, – сказала Наталя Ємченко, член Наглядової ради Фонду.

Проект «200 швидких для України» реалізується з ініціативи президента Володимира Зеленського та за особистим рішенням засновника Фонду Ріната Ахметова. Уперше за 28 років незалежності країни Рінат Ахметов – єдиний благодійник, який передав медикам таку кількість суперсучасних машин швидкої допомоги.

Це перша велика партія джипів для медиків. Раніше Фонд передавав лікарям перші три дослідні зразки спецавтомобілів на базі позашляховиків. Вони успішно працюють у Кривому Розі, Космачі (Івано-Франківська область) і Христинівці (Черкаська область). Цього разу джипи поїхали рятувати життя в 16 областей України.

Завдяки рішенню Ріната Ахметова в медичних установах країни вже працюють 170 сучасних автомобілів трьох типів: неонатальні типу С (для реанімації немовлят), типу В (реанімація на колесах) і типу А1 (позашляховики).

До кінця року станції швидкої допомоги, лікарні та амбулаторії отримають ще 30 швидких-позашляховиків від Фонду Ріната Ахметова – і проект «200 швидких для України» буде успішно завершено. Двісті нових, обладнаних за останніми стандартами, автомобілів швидкої медичної допомоги дадуть лікарям змогу здійснювати більш ніж мільйон виїздів до пацієнтів на рік і врятувати понад мільйон життів.