14 ДБСТ та 143 прийомні сім’ї припинили функціонування за рік війни. Результати нового дослідження благодійників
“Значна частина батьків помітила зміни в поведінці дітей від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну. Так, 42% зазначили, що їхня дитина постійно або часто сумує. Кожен четвертий опитаний (25%) розповів про проблеми зі сном, кожен п’ятий — про труднощі з концентрацією уваги на одному виді діяльності (21%) й про те, що лякається незначного (19%)”.
“Дітям і зараз важко прийняти зміни, вони сумують за минулим життям, постійно контактують із людьми, які залишилися в рідних місцях. Усе це викликає переживання і стрес”.
“На думку експертів, психологічні потреби прийомних сімей і ДБСТ пов’язані не лише з війною, а й із попередніми травмами життя та виховання дітей, тому вони більшою мірою потребують уваги психологів і соціальних працівників”.
Нещодавно МБО “СОС Дитячі містечка Україна” презентувала нове наукове дослідження “Діти та війна”. У дослідженні взяли участь близько 50 родин. Фокус дослідження - потреби, проблеми та реалії життя внутрішньо переміщених родин з дітьми, прийомних сімей та ДБСТ під час війни в Україні.
Звіт має великий спектр для обговорення проблем виховання дітей в прийомних сім’ях та ДБСТ. Зокрема - складне матеріальне становище сімей, низький соціальний супровід родин, булінг дітей у навчальних закладах, необхідність психологічної підтримки батьків та дітей тощо.
Також, дослідження має цікаву статистику. Зокрема, у 2022 році припинили функціонування 14 дитячих будинків сімейного типу та 143 прийомні сім’ї.
В Україні функціонують 1305 ДБСТ, у яких виховується 9102 дитини, і 2969 прийомних сімей, у яких виховується 5663 дитини (станом на 01.10.2022). За дев’ять місяців 2022 року до прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу влаштовано 839 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.
Станом на 01.10.2022 в межах України перемістилися (евакуйовані) 119 дитячих будинків сімейного типу та 221 прийомна сім’я, за межі України (за кордон) — 351 дитячий будинок сімейного типу та 420 прийомних сімей.
Повне дослідження можна подивитися за Посиланням