Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Тест для переселенців. Чи адаптувалися ви до нового життя?

Тест для переселенців. Чи адаптувалися ви до нового життя?

Покинувши рідні домівки, переселенці стикаються з великою кількістю проблем і складнощів, пов'язаних з адаптацією до нових умов життя. Цей процес відбувається дуже по-різному в різних людей, він пов'язаний як із конкретними обставинами нового життя - житлом, роботою, фінансовими моментами, - так і з психологічними особливостями людини. Пропонований тест містить запитання, які відображають основні аспекти процесу адаптації переселенців до нових умов життя.

Інструкція. Вам пропонується відповісти на 22 запитання. Уважно прочитайте запитання та варіанти відповідей до них. На кожне запитання оберіть один варіант відповіді, що найбільше відповідає вам.
 

Якщо Ви або ваші близькі постраждали від обстрілів, отримали поранення або втратили рідних через воєнні дії, Ви можете отримати безкоштовну психологічну допомогу від Фонду Ріната Ахметова.

Консультація психолога в телефонному режимі триває 60 хвилин.

Запис на консультацію за безкоштовним номером гарячої лінії: 0 800 509 001.

  1. 1. Чи є для вас необхідність "наново" починати життя на новому місці одним із найскладніших випробувань, пройти яке у вас не вистачає сил?
  2. 2. Опинившись у новому місці й у новій ситуації життя, ви ведете більше замкнене, аніж активне й наповнене спілкуванням життя?
  3. 3. Чи сприймаєте ви своє становище переселенця як ганебне, принизливе або образливе?
  4. 4. Чи зберігаєте ви надію (або мрієте) з часом повернутися додому і повернутися до того життя, яке було у вас раніше?
  5. 5. Чи складаються у вас хороші стосунки з новими людьми в новому оточенні?
  6. 6. Чи можна сказати, що у вас переважає пригнічений настрій, смуток, пов'язані з тим, що ви виїхали зі свого міста і свого дому?
  7. 7. Чи буває, що ви відчуваєте сильну тривогу або занепокоєння у зв'язку з усією цією ситуацією?
  8. 8. Чи помічаєте ви, що після стресу, пов'язаного з переїздом на нове місце, у вас погіршилося здоров'я, або з'явилися якісь хворобливі симптоми - болі, утруднене дихання, поганий сон тощо?
  9. 9. Чи властиво вам через загострене почуття несправедливості знову і знову переживати внутрішній протест проти подій, через які вам довелося залишити свій дім, через що ви внутрішньо відмовляєтеся прийняти нову ситуацію життя?
  10. 10. Чи є хтось із членів вашої сім'ї, хто не виїхав разом із вами і про кого ви відчуваєте велику тривогу і занепокоєння?
  11. 11. Чи є у вас відчуття невпевненості в завтрашньому дні або небажання планувати своє життя?
  12. 12. Чи є у вас відчуття неможливості продовжувати звичайну повсякденну діяльність у поточній ситуації вашого життя?
  13. 13. Ви працевлаштовані?
  14. 14. Чи любите ви ту роботу, яку виконуєте зараз?
  15. 15. Чи змінився ваш соціальний статус у новій життєвій ситуації?
  16. 16. Чи забезпечені ви фінансово на достатньому для життя рівні?
  17. 17. Наскільки налагоджені зараз побутові аспекти вашого життя?
  18. 18. Чи виникають у вас думки про те, що, незважаючи на всі труднощі цього періоду, у вашому житті з'явилися цікаві зміни в житті, виникли нові можливості?
  19. 19. Чи часто ви порівнюєте те, що маєте в житті зараз, з тим, що залишилося вдома, шкодуючи про все, що сталося?
  20. 20. Чи помічаєте ви, що починаєте прив'язуватися до нових місць, людей, і вони поступово стають вам близькими, дорогими?
  21. 21. Чи можна сказати, що ви оптимістично дивитеся вперед і вірите, що в майбутньому все буде краще, ніж у минулому?
  22. 22. Чи виявляєте ви, що у важкій життєвій ситуації ви та/або ваші близькі виявили в собі якісь приховані ресурси і трохи "виросли", змінилися на краще?