Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Чи схильні ви до психосоматичних симптомів і захворювань? Онлайн-тест

Чи схильні ви до психосоматичних симптомів і захворювань? Онлайн-тест

Сучасна медицина визнає, що значна частина захворювань «запускається» психологічними проблемами, тобто має психосоматичну природу. Механізми психосоматичних захворювань полягають у тому, що організм «зберігає» все те, що людина ретельно приховує навіть від самої себе. Але рано чи пізно накопичені проблеми дають про себе знати, проявляються у вигляді тих чи інших захворювань. Саме тому психосоматичні хвороби та симптоми часто називають «мовою тіла», за допомогою якої організм людини «говорить» про її психологічні проблеми.


Таким чином, причини психосоматичних хвороб знаходяться не в організмі, а в способі проживати і вирішувати (долати) психологічні проблеми. Наприклад, хвороба може «висловити» утримані й приховані переживання людини у формі хворобливих станів, вивести у симптоми, що проявляються ззовні, внутрішню реакцію на пережитий стрес; через хворобу людина може «просити» турботу й увагу, отримувати перепочинок, уникати напруг і неприємних подій, впливати на свої стосунки з близькими і т. д.


Ми пропонуємо тест, який допоможе зрозуміти, наскільки ви схильні до реагування на стреси через психосоматичні хвороби та симптоми. Уважно прочитайте кожне запитання та оберіть один найбільш підходящий варіант відповіді.

 

Якщо Ви або ваші близькі постраждали від обстрілів, отримали поранення або втратили рідних через воєнні дії, Ви можете отримати безкоштовну психологічну допомогу від Фонду Ріната Ахметова.

Консультація психолога в телефонному режимі триває 60 хвилин.

Запис на консультацію за безкоштовним номером гарячої лінії: 0 800 509 001.

  1. 1. Чи помічали ви, що ваші хвороби збігаються з періодами стресів, навантажень, хвилюючих і неприємних для вас подій, або ж виникають через якийсь час після них?
  2. 2. Чи правда, що вам важко відкриватися і говорити іншим про свої особисті переживання?
  3. 3. Чи помічали ви, що в періоди сильних хвилювань і стресів змінюється вага вашого тіла (швидко худнете або набираєте вагу)?
  4. 4. Чи бувало так, що ті чи інші хвороби «позбавляли» вас необхідності робити щось, у чомусь брати участь, «допомагали» уникнути неприємних для вас заходів або подій?
  5. 5. Чи вважаєте ви себе людиною, на здоров'я якої погано впливають стреси і хвилювання?
  6. 6. Чи турбують вас безпосередньо в стресовій ситуації або перед нею напади нудоти або навіть блювоти?
  7. 7. Чи бувало так, що на тлі емоційного напруження у вас підвищувалася температура без інших ознак хвороби, а потім минала так само непомітно, як і з'явилася?
  8. 8. Чи отримуєте ви під час хвороби набагато більше уваги і турботи від близьких, ніж у періоди, коли здорові?
  9. 9. Чи бувають у Вас сильні головні болі в періоди тривалого напруження?
  10. 10. Чи бувають у вас серцеві болі або інші симптоми, пов'язані з роботою серця, через будь-які переживання, психологічні проблеми?
  11. 11. Чи є серед ваших близьких хтось, на кого ваші хвороби або хворобливі стани справляють велике враження, і чия реакція на них вам небайдужа?
  12. 12. Чи бувало так, що обстеження з приводу того чи іншого вашого захворювання закінчувалося «хорошими» аналізами і висновком лікаря, що «хвороби насправді немає»?
  13. 13. Чи є у вас якийсь «улюблений» (тобто такий, що часто повторюється) фізіологічний симптом, який «вмикається» майже в кожній стресовій ситуації (це може бути, наприклад, поява нудоти, підвищення температури, болі в серці, важкість у шлунку чи ін.)?
  14. 14. Чи спостерігаються у вас порушення потовиділення в стресових ситуаціях (сильна пітливість)?
  15. 15. Чи спостерігали ви у себе порушення роботи шлунково-кишкового тракту в тих чи інших важких для вас ситуаціях?
  16. 16. Чи є зв'язок у часі між періодом якихось проблем у вашому житті (наприклад, звільненням з роботи, виходом на роботу, переїздом сім'ї або ін.) з періодом, коли ви почали хворіти?
  17. 17. Як ви вважаєте, чи не є рівень складності ваших життєвих проблем більшим, ніж ваша здатність справлятися з ними?
  18. 18. Чи притаманне вам переконання, що ви маєте бути сильною людиною і стійко переносити всі тяготи?
  19. 19. Чи спостерігаються у вас у комплексі симптоми вегето-судинної дистонії (порушення серцевого ритму, мінливість артеріального тиску, порушення потовиділення, спастичний біль кишківника, порушення терморегуляції)?
  20. 20. Чи є у вас думки про те, що у вашій хворобі є прихований і не медичний сенс або «секрет», який, можливо, поки що незрозумілий вам?