Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Чи схильна ваша дитина до впливу інших людей?

Чи схильна ваша дитина до впливу інших людей?

У житті всіх батьків настає період, коли дитина стає самостійною. Починає сама обирати собі друзів, хобі. Вимагає самостійності в повсякденному житті - це може бути прогулянка на подвір'ї, похід на секцію, покупка в магазині, трохи пізніше поїздка в табір. Настає той день, коли ваша дитина стає достатньо дорослою, щоб ви не були весь час поруч. Вона починає заявляти про свою самостійність. Їй хочеться провести час із друзями, щоб мами не було поруч, купити самій морозиво в найближчому магазині. Ваше завдання, як батьків, підтримати перші кроки самостійності своєї дитини. Звичайно, це непросто. Вам хочеться бути впевненим, що дитина прийматиме правильні рішення, що це будуть саме її бажання, а не нав'язані друзями, соціумом. Дитина, яка почала відвідувати школу, опиняється під впливом великої кількості різних людей. Вона починає прислухатися до друзів, вчителів. Важливо, щоб дитина обговорювала з вами отриману поза сім'єю інформацію, а не сліпо реалізовувала її.

Частіше спілкуйтеся з дитиною, щоб розуміти її цінності, пріоритети, нехай ще дитячі, але все ж таки. Часто батьки скаржаться на дітей, що вони з ними сперечаються, не хочуть робити те, що просять батьки. Можливо, саме в цей момент дитина тренується відстоювати свої права, інтереси. Батькам зручно, коли діти непохитно їх слухаються, але задумайтеся, чи не поводиться так само ваша дитина на вулиці. Ви точно хочете, щоб вона виконувала бездумно те, що пропонують їй друзі?

Безумовно, ви, як свідомий і відповідальний батько чи мама, не раз обговорювали цю тему з дитиною. Пропонуємо вам дізнатися, наскільки дитина все засвоїла і розуміє, кому можна довіряти, а кому ні. До чиїх слів варто прислухатися, а що варто ігнорувати.

Інструкція. Тест адресований для батьків дітей від 7 до 12 років. Прочитайте запитання, подумайте, чи характерно це для вашої дитини.

 

Якщо Ви або ваші близькі постраждали від обстрілів, отримали поранення або втратили рідних через воєнні дії, Ви можете отримати безкоштовну психологічну допомогу від Фонду Ріната Ахметова.

Консультація психолога в телефонному режимі триває 60 хвилин.

Запис на консультацію за безкоштовним номером гарячої лінії: 0 800 509 001.

  1. 1. Ваша дитина під час вибору книжки (захоплення, фільму) ґрунтується на своїх уподобаннях.
  2. 2. Він/вона легко може вмовити друзів почати ходити на секцію, яку сам відвідує.
  3. 3. Ваша дитина завжди сама обирає собі хобі, заняття.
  4. 4. Для неї/нього не важливо, що про неї говорять малознайомі дорослі.
  5. 5. Його друзі часто прислухаються до його думки.
  6. 6. Вам складно переконати свою дитину в чому-небудь.
  7. 7. Він/вона здебільшого знає, що він хоче.
  8. 8. Він/вона не засмутиться, якщо вчитель був несправедливий.
  9. 9. Він/вона не піддається на провокації друзів.
  10. 10. Ваша дитина вірить у свої сили.
  11. 11. Ваша дитина ніколи не стане цитувати слова своїх друзів.
  12. 12. Йому абсолютно все одно, що скажуть про його зовнішній вигляд інші. Головне, що йому подобається.
  13. 13. Він/вона розуміє, що дорослі теж можуть помилятися.
  14. 14. Він рідко відступить від своїх принципів.
  15. 15. Ваша дитина легко може аргументувати свої дії та вчинки.