Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Чи відповідальний ваш підліток? ОНЛАЙН-ТЕСТ

Чи відповідальний ваш підліток? ОНЛАЙН-ТЕСТ

Ми часто говоримо про відповідальність, вимагаємо її від дітей. Це поняття включає в себе вміння адекватно відповідати за свої вчинки, дії, рішення. Давайте розберемося, чи здатен підліток це зробити, чи це занадто складно для нього. Звичайно, дитина підліткового віку здатна відповідати за свої рішення і дії. Складність полягає в тому, що сам підлітковий період не простий для дитини і людей, які її оточують. Дуже багато чого відбувається з нею вперше. Вона змінюється зовні, фізіологічно і соціально. Змінюються її уявлення про себе. Для цього віку характерна протестна поведінка, негативізм. На тлі цього виникають конфлікти з батьками, нерозуміння одне одного. Діти в таких ситуаціях віддаляються. Дорослі під приводом, що ти вже дорослий висувають більше вимог. Дитина до таких змін може бути не готовою. Вимагаючи від дитини відповідальності в тій чи іншій ситуації, обов'язково проаналізуйте, наскільки здійсненне для неї завдання і чи точно це її сфера компетенції. Чи дозріла вона психологічно до цього. Наприклад, часто батьки перекладають на старших дітей відповідальність за молодших. Пам'ятайте, що діти це завжди відповідальність дорослих. Якщо Ваша дитина погоджується розділяти Ваші обов'язки, не зловживайте і цінуйте це. Уміння брати на себе відповідальність за свої вчинки допоможе Вашій дитині в майбутньому бути більш успішною і гармонійною особистістю.

Вимога дорослих від дитини нести відповідальність за те, що вона робить і говорить - розумна. Важливо, щоб у підлітка закріпилося це вміння. Найпростіше перекласти відповідальність на когось із дорослих або друзів. У такому разі підліток відсторонюється від ситуації і займає більше спостережливу позицію, а необхідна його залученість у процес. Важливим є розуміння дитиною наслідків її рішень. Довіряйте своїй дитині і вірте в неї і вона обов'язково всього навчиться і все зможе! А тепер, давайте дізнаємося наскільки ваша дитина відповідальна?

Інструкція: Тест адресований для батьків дітей від 12 до 17 років. Уважно прочитайте запитання і подумайте, наскільки це характерно для Вашої дитини: "часто", "іноді" або "ніколи". Відповідайте, спираючись на свої спогади.

 

Якщо Ви або ваші близькі постраждали від обстрілів, отримали поранення або втратили рідних через воєнні дії, Ви можете отримати безкоштовну психологічну допомогу від Фонду Ріната Ахметова.

Консультація психолога в телефонному режимі триває 60 хвилин.

Запис на консультацію за безкоштовним номером гарячої лінії: 0 800 509 001.

  1. 1. На уроках він/вона записує домашні завдання
  2. 2. Він/вона робить уроки без Вашого контролю та нагадування
  3. 3. У нього є секція, якою він захоплений
  4. 4. Він виконає Ваші прості доручення по дому (купити щось за списком, винести сміття, вигуляти собаку, прибрати в клітці у папуги тощо).
  5. 5. Він засмучується, коли щось не виходить як він задумав
  6. 6. Ви довіряєте своїй дитині
  7. 7. Він уміє планувати свій день
  8. 8. Він зберігає свої речі в чистоті (взуття, одяг)
  9. 9. Він сам обирає під час купівлі собі взуття, одяг
  10. 10. Він уміє пояснити і переконати Вас у правильності свого рішення
  11. 11. Він виконує громадські доручення класного керівника
  12. 12. Він самостійно планує свої позашкільні заходи