Стосунки дитини з однокласниками. ОНЛАЙН-ТЕСТ
Щодня відправляючи дитину до школи, батьки замислюються: що відбувається в школі, чи цікаво їй там, з ким вона дружить. Багатьом дорослим хочеться, щоб їхня дитина проводила час з цікавістю, захоплюючись процесом пізнання і навчання, а також мала можливість спілкуватися з однокласниками і заводити друзів. Мами й тата, які день у день ходять на роботу, розуміють, як важливо, хто тебе оточує, які в тебе стосунки в колективі. Велика частина з нас має шкільного друга, який з нами протягом усього життя. З таким другом нам є, що згадати, про що поплакати і посміятися. Здорово, коли спогади про школу асоціюються з веселим і безтурботним періодом життя. Так, на жаль, не у всіх школярів.
Причин, через які вашій дитині може бути погано в класі, безліч: зміна школи, переїзд, погане самопочуття, сімейні проблеми. Буває так, що класний керівник або вчитель початкових класів не «полюбив» вашу дитину, і тоді діти ставитимуться до неї так само. Діти переселенців зіткнулися зі зміною школи, способу життя, дому. Хтось із дітей зміг без проблем влитися в новий клас, завести друзів. Так сталося в тих колективах, де дорослі й діти зі співчуттям і розумінням поставилися до проблем дітей із Донбасу. Така ситуація не завжди трапляється, має місце й інша реакція дітей та дорослих.
Завдання батьків і вчителя навчити дитину бути толерантною, не ділити людей на категорії за будь-якою ознакою (національність, віросповідання, місце-проживання тощо). Спочатку бачити в людині особистість.
Звісно, багато що залежить і від самої дитини, від її поведінки, вміння йти на компроміс, чути та враховувати інтереси інших дітей, а не думати тільки про себе. Питання взаємодії в класі завжди турбує класного керівника. Стосунки в колективі часто впливають і на успішність дітей. Разом проведений позашкільний час допомагає дітям краще пізнати одне одного, згуртувати їх. Давайте дізнаємося, які стосунки у вашої дитини з дітьми в класі?
Інструкція. Тест адресований батькам дітей від 9 до 15 років. Уважно прочитайте запитання і дайте відповідь, чи характерно це для вашої дитини.