Наскільки розвинений емоційний інтелект вашої дитини?
Нині дедалі більше науковців і дослідників цікавить проблема зв'язку почуттів і розуму, емоційного та раціонального, який їхній взаємозв'язок і вплив одне на одного. Розкриваючи поняття емоційного інтелекту, ми розглядаємо явище, яке об'єднує в собі вміння розрізняти, розуміти та керувати емоціями своїми та інших людей.
Багатьох із вас цікавить питання - чому ж так важливо вивчати емоційний інтелект. Численні дослідження вчених показали, що низький рівень розвитку емоційного інтелекту може призвести до утруднення в усвідомленні та визначенні власних емоцій, що підвищує виникнення психосоматичних захворювань у дітей та підлітків. Психологи побачили, що вміння розбиратися у власних почуттях і вміти керувати ними, є необхідною особистісною якістю, яка зміцнює не тільки психологічне, а й соматичне здоров'я.
Крім цього, дослідження показали, що майже 80% успіху в соціальній та особистій сферах життя людини, визначається рівнем розвитку емоційного інтелекту. І тільки 20% визначає коефіцієнт інтелекту, який вимірює ступінь розумових здібностей особистості. З'ясувалося, що розумові здібності (логічне мислення, кругозір дитини) не завжди є запорукою її майбутньої успішності. Важливо щоб, крім академічних знань, дитина могла контролювати свої почуття, вміла свідомо впливати на свої емоції. Вміла визначати і визнавати власні почуття, ефективно вибудовувати діалог з іншими людьми, знаходити спільні точки дотику. Уміла використовувати свої емоції на благо себе та інших. Важливо щоб ваша дитина навчилася співчувати і співпереживати іншим людям. Навчилася співпереживати з іншою людиною не тільки горе, а й радість. Вміла щиро радіти гарним подіям у своєму житті та оточуючих. Помічала ці радощі.
Пропонуємо вам пройти тест і дізнатися про свою дитину.
Інструкція. Тест адресований батькам дітей від 9 до 17 років. Уважно прочитайте запитання. Подумайте, як це стосується вашої дитини: «завжди», «іноді» або «ніколи». Відповідайте, спираючись на свої почуття та спогади.