Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Наскільки агресивна ваша дитина? ОНЛАЙН-ТЕСТ

Наскільки агресивна ваша дитина? ОНЛАЙН-ТЕСТ

Психологи помічають, що агресивна поведінка підлітків із кожним роком дедалі більше і більше наростає і проявляється. При цьому від неї страждають насамперед самі діти. Слово агресія походить від латинського «aggredi», що буквально означає - «нападати», «напади». Сучасний темп життя, стресові ситуації все частіше провокують агресію в підростаючого покоління.


З погляду психології агресивною вважається така деструктивна поведінка, за якої завдається шкода іншим людям, психологічна, фізична або моральна. Найчастіше агресивна поведінка підлітків є формою протесту на обмеження в школі або вдома, а також бажання самоствердитися серед однокласників за допомогою конфліктів із педагогами, приниження однолітків. Існує безліч причин, які можуть формувати та підживлювати агресію підлітків: соціально-економічна нерівність, вплив ЗМІ, фільмів, погана компанія, конфлікти в сім'ї між батьками та дітьми. Сучасна дитина оточена з екранів телевізорів нескінченним потоком агресії та насильства, що не може не впливати на формування її незміцнілої психіки. Частіше це негативний вплив.

Психологи виокремлюють фізично агресивну поведінку, а також вербальне (словесне) вираження агресивності. Існує ще й прихована форма агресії - аутоагресія (агресія проти себе), вважається однією з найнебезпечніших для підлітків. Саме цей вид агресії може, послужить причиною виникнення психологічних проблем.


Агресивна поведінка може виступати і захисною функцією, в тих випадках, коли дитині складно протистояти обставинам і вона не знаходить нічого іншого, як «нападати» першою. Тест адресований батькам дітей від 10 до 16 років. Опитувальник допоможе вам визначити наявність і оцінити рівень агресії у вашої дитини, а також зрозуміти, чи потребує дитина психологічної допомоги, і які ваші батьківські завдання.


Інструкція. Уважно прочитайте запитання та оберіть один варіант відповіді, який найбільше відповідає особливостям поведінки або стану вашої дитини.

 

Якщо Ви або ваші близькі постраждали від обстрілів, отримали поранення або втратили рідних через воєнні дії, Ви можете отримати безкоштовну психологічну допомогу від Фонду Ріната Ахметова.

Консультація психолога в телефонному режимі триває 60 хвилин.

Запис на консультацію за безкоштовним номером гарячої лінії: 0 800 509 001.

  1. 1. Буває, що ваша дитина хоче заподіяти шкоду іншим людям
  2. 2. Якщо вашу дитину хтось дратує, вона скаже їй про це
  3. 3. Ваша дитина може жбурляти предмети, коли злиться
  4. 4. Ваша дитина впадає в лють, коли над нею хтось насміхається
  5. 5. Йому здається, що оточуючі не люблять його
  6. 6. Якщо не виходить, як дитина хоче, вона ображається, іноді злиться
  7. 7. Ваша дитина може вдарити першою
  8. 8. Якщо ви кричите на дитину, то вона кричить у відповідь
  9. 9. Вашу дитину засмучують дрібниці
  10. 10. Ваша дитина часто б'ється з однолітками
  11. 11. Ваша дитина не дружитиме з дітьми, які їй не подобаються
  12. 12. Ваша дитина не дасть здачі навіть, якщо хтось її вдарить