Яка самооцінка у вашого підлітка? ОНЛАЙН-ТЕСТ
Самооцінка дитини починає формуватися в дошкільному віці, але тільки в підлітковому віці вона починає набувати своєї значущості для дитини. Сам по собі підлітковий вік складний як для самих дітей, так і для їхніх батьків. Це період підготовки до дорослого життя. Підліток починає більше звертати увагу на свою зовнішність, вибудовує стосунки з протилежною статтю вже на основі симпатії, а не дружби. Найчастіше шукає самостійно вирішення проблем, рідко приймає готові рішення дорослих. Підліткам характерне заперечення і протест у всьому. Самооцінка відіграє велику роль у формуванні ще не зрілої особистості. Сам процес формування самооцінки відбувається в міжособистісному спілкуванні з дорослими та однолітками. Хороші взаємини між підлітком і дорослим допомагатимуть йому: соціалізуватися, підвищувати його внутрішній статус, що в результаті впливає на його реальний статус серед друзів.
У цьому віці в дитини закладаються власні оціночні показники оточуючих. Найчастіше ті критерії самооцінки, якими користуються підлітки, для дорослого можуть здатися абсурдними і не зрозумілими, але дуже важливими для самої дитини. Основна роль у формуванні самооцінки лежить на батьках. Важливо, щоб самооцінка дитини була адекватною, а не заниженою або завищеною. Будь-які крайнощі заважають дитині. Адекватна самооцінка сприяє усвідомленню своїх можливостей при вирішенні поставлених завдань. Підліток добре розуміє, що йому під силу, а що ні. Саме до цього і мають прагнути дорослі, які його оточують. Дитина має добре розуміти, які переваги їй притаманні. Адже усвідомлюючи свої сильні та слабкі сторони, вона зможе презентувати себе в соціумі та бути прийнятою цим суспільством, що так важливо для дитини цього віку.
Інструкція. Тест адресований для батьків дітей від 11 до 16 років. Прочитайте уважно запитання. Подумайте, наскільки це відповідає поведінці та вчинкам вашої дитини: «завжди», «іноді», «ніколи».
Якщо Ви або ваші близькі постраждали від обстрілів, отримали поранення або втратили рідних через воєнні дії, Ви можете отримати безкоштовну психологічну допомогу від Фонду Ріната Ахметова.
Консультація психолога в телефонному режимі триває 60 хвилин.
Запис на консультацію за безкоштовним номером гарячої лінії: 0 800 509 001.