Як поліпшити успішність дитини?
Проблема успішності дитини в школі турбує багатьох батьків. Нам часто хочеться, щоб дитина була відмінником, показувала високі результати, була прикладом для інших дітей, але чи роблять її щасливою такі успіхи? Деякі батьки мучать своїх дітей контролем оцінок і домашніми завданнями, хтось шукає причину. Погана успішність школярів може бути пов'язана з проблемами зі здоров'ям, а може мати психологічне коріння. Якщо ви помітили, що ваша дитина стала менш посидючою, неуважною, скаржиться на втому, головний біль, слабкість, ці та безліч інших симптомів мають змусити вас замислитися про здоров'я школяра.
Існує низка психологічних причин, які впливають на навчальну успішність. Найчастіше це проблеми з учителями або однокласниками. Не кожна дитина вам одразу зізнається про справжні причини небажання ходити до школи і вчитися. І це навіть якщо у вас близькі з нею стосунки. Буває так, що дитина через низку причин відстала в деяких темах із предмета і вже сама не в змозі вивчити й наздогнати незасвоєний матеріал. У такій ситуації, якщо ви сильні в цьому предметі, запропонуйте дитині свою допомогу або зверніться до професіоналів. Можливо, вона сама до кінця не розуміє, у чому конкретна причина низьких оцінок. Більшість дітей не можуть опанувати всі шкільні предмети на однаково високому рівні. Є предмети, які даються їй легко, а є ті, які вона вивчити сама не може. Необхідно з'ясувати, наскільки ваша дитина зацікавлена в тому чи іншому предметі. Спробуйте захопити її вивченням «складних» для неї предметів, може вчитель не зміг запалити вогник до пізнання.
Шановні батьки, пам'ятайте, що поліпшити успішність дитини в школі можна, налагодивши довірливі стосунки з дитиною. Важливо знати справжні мотиви до навчання. У будь-якій ситуації важливими є взаєморозуміння і взаємоповага між дітьми та батьками. Задумайтеся, яка ціна високих оцінок вашої дитини? Чи варті вони таких зусиль? Чи робить це щасливим її і вас? Можливо, це саме те, що віддаляє вас одне від одного.
Інструкція. Тест адресований батькам дітей від 10 до 16 років. Уважно прочитайте запитання і дайте відповідь, наскільки це характерно для вашої дитини.
Якщо Ви або ваші близькі постраждали від обстрілів, отримали поранення або втратили рідних через воєнні дії, Ви можете отримати безкоштовну психологічну допомогу від Фонду Ріната Ахметова.
Консультація психолога в телефонному режимі триває 60 хвилин.
Запис на консультацію за безкоштовним номером гарячої лінії: 0 800 509 001.