Чи є у вас "травма війни"?
Психологічна травма - це стан психіки людини, яка зазнала дуже сильного, шокового впливу, потрапила в ситуацію, коли її власному життю, життю тих, хто перебував поруч або близьких їй людей, загрожувала реальна небезпека. В умовах війни це, наприклад, часте перебування під обстрілами, загибель людей поруч, загроза власної загибелі, перебування в заручниках, пережите насильство і багато іншого.
Водночас не всі люди, які зазнали на собі подібних впливів, потрапляють у стан, званий психологічною травмою. Практично всі переживають сильні й гострі стани, але психологічна травма (а точніше - посттравматичний стресовий розлад) - це комплекс конкретних симптомів, наявність яких дає змогу говорити про присутність у людини таких наслідків травматичного впливу, з якими їй не вдається впоратися самій і за яких вона потребує допомоги фахівця.
Важливо розуміти, що справжню діагностику може зробити тільки кваліфікований фахівець. Водночас пропоновані запитання допоможуть зорієнтуватися тому, хто відповідає, чи потребує він допомоги такого фахівця.
Інструкція. Вам пропонується 20 запитань. Уважно вчитавшись у кожне з них, визначте, який із запропонованих варіантів відповідей найбільше відповідає вашому стану або поведінці.
Якщо Ви або ваші близькі постраждали від обстрілів, отримали поранення або втратили рідних через воєнні дії, Ви можете отримати безкоштовну психологічну допомогу від Фонду Ріната Ахметова.
Консультація психолога в телефонному режимі триває 60 хвилин.
Запис на консультацію за безкоштовним номером гарячої лінії: 0 800 509 001.