Діти і війна: наслідки травматичних подій
В умовах війни найбільш вразливими до впливу травматичних впливів виявляються діти. "Травма війни" у сучасних дітей, як показує практика, може проявлятися по-різному. В одних випадках дитина виявляє явні ознаки внутрішнього страждання, її переживання помітні і проявляються в поведінці. В інших - дитина зовні не виявляє видимого занепокоєння і не говорить про переживання, вловлюючи, наприклад, "небажаність" розмов про пережите в її сім'ї, "забороненість" цієї теми або її болючість для близьких.
Ми пропонуємо тим дорослим, хто занепокоєний поведінкою або станом своєї дитини, відповісти на деякі запитання для того, щоб зрозуміти, наскільки дитина виявилася психологічно травмованою тими подіями, свідками яких стала в зоні бойових дій.
На запитання пропонується відповісти дорослому, який добре знає дитину і спостерігає за нею в щоденному житті. Важливо також, що йдеться про дітей, які перебували на території воєнного конфлікту в період активних бойових дій і зазнали сильних загрозливих впливів, здатних спричиняти травматичні реакції. Пропоновані запитання можна використовувати, оцінюючи стан і поведінку дітей віком від 6 років і підлітків.
Якщо Ви або ваші близькі постраждали від обстрілів, отримали поранення або втратили рідних через воєнні дії, Ви можете отримати безкоштовну психологічну допомогу від Фонду Ріната Ахметова.
Консультація психолога в телефонному режимі триває 60 хвилин.
Запис на консультацію за безкоштовним номером гарячої лінії: 0 800 509 001.