Що ви знаєте про свій емоційний інтелект?
Останнім часом про емоційний інтелект говорять дедалі частіше, але для багатьох цей термін залишається невідомим або незрозумілим.
Дуже довго вченим не спадало на думку розділяти поняття «інтелект». Практично кожен із нас хоч раз у житті проходив тест на інтелект, і знає, що результати такого тесту говоритимуть про те, наскільки ви розумні, розвинені, вмієте оперувати інформацією, логічними правилами... Але виявилось, що для успіху в житті цього недостатньо, ще потрібно розуміти емоції й почуття не лише свої, а й інших людей, уміти ними керувати, виражати... Багаторічні вивчення інтелекту привели вчених до висновку, що його потрібно розглядати ширше та включати до поняття загального інтелекту не лише певні розумові здібності, а й емоції, що є частиною загального інтелекту. Таким чином, у 90-ті роки XX століття виникло нове поняття «емоційний інтелект».
Емоційний інтелект - це здатність людини розуміти і контролювати свої емоції, а також емоції оточуючих. Вважається, що емоційний інтелект набагато важливіший фактор для успіху людини, ніж академічний інтелект. Емоційний інтелект дає змогу ефективно впливати на свою і чужу поведінку за допомогою управління своїми емоціями і почуттями, а також емоціями і почуттями інших людей. Один із чудових наслідків розвитку емоційного інтелекту - зменшення негативних емоцій. Добре розвинений емоційний інтелект дає змогу швидко розібратися з причинами негативних емоцій, оцінити ситуацію та відреагувати на неї розумно, замість того, щоб відчувати негативні емоції тривалий час.
Люди з високим емоційним інтелектом легко адаптуються до мінливих умов життя. Можуть розпочати життя на новому місці та допитися великих успіхів. Саме завдяки високому рівню розвитку емоційного інтелекту люди стають соціально успішними: великими бізнесменами, топ-менеджерами та ефективними політиками. А тепер ви можете дізнатися про рівень розвитку вашого емоційного інтелекту.
Інструкція. Уважно прочитайте запитання. Відповідаючи, як часто та чи інша ситуація відбувається у вашому житті: «завжди», «інколи» або «ніколи». Не замислюйтеся довго над відповідями, довіртеся своїм почуттям.
Якщо Ви або ваші близькі постраждали від обстрілів, отримали поранення або втратили рідних через воєнні дії, Ви можете отримати безкоштовну психологічну допомогу від Фонду Ріната Ахметова.
Консультація психолога в телефонному режимі триває 60 хвилин.
Запис на консультацію за безкоштовним номером гарячої лінії: 0 800 509 001.