Чи адаптувалася ваша дитина до «нового» життя? Тест для батьків-переселенців
У широкому сенсі під словом «адаптація» мають на увазі пристосування до навколишніх умов. Говорячи про психологічний аспект адаптації, ми вкладаємо в це поняття процес психологічної включеності особистості в системи соціальних, соціально-психологічних зв'язків і стосунків, у виконання відповідних рольових функцій (сім'я, школа та ін.).
Кожен із нас, хто зіткнувся у своєму житті зі змінною школою, не з чуток знає, як це не просто, а часто вкрай складно. У всіх були свої причини поміняти школу: у когось радісні, у когось сумні. А тепер уявіть стан дітей, яким довелося тікати від війни і поміняти не тільки школу, а весь уклад свого життя. Уявили? Так, це дуже складно. А головне, що зовсім не зрозуміло для дитини, чому вона має це робити. Тікати, втрачати дім, друзів, змінювати школу, вчителів і багато чого іншого, що було для неї звично і комфортно.
Військові дії на Донбасі не припиняються вже два роки. Ці трагічні події внесли корективи в життя тисячі сімей. Їм довелося жити іншим, не своїм життям: не так, як вони мріяли, і не так, як вони хотіли. Є сім'ї, які виїхали одразу, щойно розпочався воєнний конфлікт, є ті сім'ї, які змогли реалізувати це тільки кілька місяців тому. Хтось із дітей-переселенців за цей час змінив не одну школу, а можливо, і не одне місто.
Чи адаптувалася ваша дитина до «нового життя», ви зможете дізнатися, пройшовши наш тест.
Інструкція. Тест адресований батькам дітей від 9 до 15 років. Уважно прочитайте запитання і дайте відповідь, чи характерно це для вашої дитини.