Рінат Ахметов - Дітям. Сирітству – ні!
Рік створення: 2008
Програма «Рінат Ахметов – Дітям. Сирітству – ні!» розпочала свою роботу 1 червня 2008 року.
Сутність програми полягає в тому, щоб допомогти дітям знайти щастя в родині, а також показати, що прийомне батьківство – це відповідальний, але посильний крок.
Усі роки роботи програма сприяє знаходженню люблячих сімей для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, шляхом популяризації теми усиновлення та інших форм влаштування дітей. Задля цього команда Фонду створює відеоанкети дітей з інтернатних закладів, організовує та проводить освітні заходи й тренінги для майбутніх усиновлювачів, батьків-вихователів, опікунів, прийомних батьків, патронатних вихователів та фахівців соціальної сфери.
Програма «Рінат Ахметов – Дітям. Сирітству – ні!» діє в співпраці з Міністерством соціальної політики України, Національною соціальною сервісною службою України, обласними службами у справах дітей та службою у справах дітей м. Києва.
Основні напрями діяльності:
-
сприяння національному усиновленню;
-
надання підтримки усиновлювачам, сім’ям опікунів, прийомним та патронатним сім’ям, дитячим будинкам сімейного типу;
-
проведення вебінарів, тренінгів, онлайн-консультацій;
-
створення фото- та відеоісторій про дітей з інтернатних установ;
-
створення інформаційних матеріалів з теми усиновлення та інших сімейних форм влаштування дитини.
У 2023 році програма «Рінат Ахметов Дітям. Сирітству – ні!» створила інформаційний довідник для майбутніх батьків «Кроки до дитини», який містить покрокове роз’яснення кожної з форм влаштування дитини: усиновлення, опіка, прийомна сім’я, дитячий будинок сімейного типу, патронатна сім’я.
Також програма «Рінат Ахметов Дітям. Сирітству – ні!» відзняла серію відеороликів «Кроки до дитини», які можна переглянути за посиланням. Відеогайд містить основну інформацію щодо влаштування дитини під опіку, на усиновлення, у прийомну сім’ю або в дитячий будинок сімейного типу, а також досвід усиновлення зіркового подружжя.
Довідник та відеогайд будуть корисними для людей, які мріють взяти дитину в свою родину, та фахівців, причетних до запобігання й протидії сирітству в Україні.