Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Ольга Лигирда

#РАКНЕВИРОК Фонду Ріната Ахметова: радить лікарка Ольга Лигирда

Фонд Ріната Ахметова та журнал VOGUE за підтримки ЦУМ Київ продовжує всеукраїнський проєкт #РАКНЕВИРОК. Він покликаний надати психологічну підтримку тим, хто вже бореться з хворобою, а також нагадати українкам про важливість регулярного обстеження, оскільки рання діагностика рятує життя та здоров'я. У рамках проєкту #РАКНЕВИРОК найкращі фахівці країни розповідають, як прийняти поставлений діагноз та розпочати боротьбу із хворобою.

Одним із експертів проєкту стала завідувачка відділення пухлин грудної залози та її реконструктивної хірургії Національного інституту раку, кандидатка медичних наук Ольга Лигирда. Вона порекомендувала українкам більш уважно ​​ставитися до свого здоров'я:

‒ Жінки, стежте за собою! Спорадичний рак грудної залози залежить від низки чинників. Серед них – малорухливий спосіб життя, шкідливі звички: алкоголь, куріння. До них сьогодні також належить ожиріння, що є особливо актуальним для нашого населення. Це й пізні перші пологи, неправильне харчування, супутні захворювання щитовидної залози, жовчовивідних шляхів, вірусні гепатити, захворювання гінекологічні. Тому профілактика та турбота про себе вкрай важливі!

Ольга Лигирда також закликала не забувати про спадковість:

‒ Пам'ятайте про генетику! Причини виникнення раку грудної залози можуть бути вже закладені в вашому організмі. Якщо в сім'ї по жіночій лінії є хоч один випадок захворювання на рак грудної залози, то онкологи всього світу і вже ми в Україні рекомендуємо хоча б раз у житті зробити генетичний скринінг. Якщо результат буде позитивний, це говорить про те, що в наступних поколіннях чоловіків і жінок ризик розвитку генетичного раку грудної залози ‒ 95-98%. При цьому він дуже агресивний і проявляється в кожному наступному поколінні на 5-7 років раніше. Наприклад, якщо бабуся хворіла в 75 років, то в доньки може бути захворювання в 55, а в онуки ще раніше.

Експертка також пояснила, що не варто боятись звертатися до лікаря.

– На щастя, в Україні зараз застосовуються всі існуючі методи лікування раку молочної залози. Це неоад'ювантна передопераційна хіміотерапія та ендокринна терапія, які виходять на перший етап лікування. Це всі види оперативних втручань на грудній залозі, включаючи реконструктивні, пластичні відновлювальні операції. Це ефективна сучасна постопераційна неоад'ювантна, променева терапія на сучасних лінійних прискорювачах. Застосовуються ендокринна та імунна терапії. Тому в принципі онкологи в Україні застосовують усі методи, які існують у світі, – наголосила Ольга Лигирда.

Проєкт #РАКНЕВИРОК також покликаний на прикладі реальних історій героїнь показати, що життя після діагнозу можливе і рак можна перемогти.

Ви можете залишити свою історію, пройшовши за посиланням https://akhmetovfoundation.org/rinat-ahmetov-poryatunok-zhyttiv/project/raknevyrok.

#РАКНЕВИРОК Фонду Ріната Ахметова став логічним продовженням програми «РАК ВИЛІКОВНИЙ». Фонд запустив цю програму в 2008 році, й вона стала першою та наймасштабнішою в Україні програмою з надання допомоги дорослим онкологічним хворим. Завдяки їй допомогу отримали близько 400 тисяч українців (усього в Україні майже 1,2 млн людей хворіють на рак). Мова йде про закупівлю діагностичного обладнання для онкодиспансерів України й обладнання для проведення складних операцій, про запуск мобільних жіночих консультацій та багато іншого. До сучасного діагностичного обладнання, наданого Фондом Ріната Ахметова медустановам країни, має доступ кожен четвертий мешканець України.