Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Андрій Шипко

#РАКНЕВИРОК Фонду Ріната Ахметова: радить лікар Андрій Шипко

Фонд Ріната Ахметова спільно з журналом VOGUE за підтримки ЦУМ Київ створили проєкт #РАКНЕВИРОК. Його мета – надати трибуну найкращим онкологам і психологам країни, які допоможуть людям швидше впоратися з першим шоком від поставленого діагнозу, прийняти його й розпочати боротьбу за життя та здоров'я. Крім того, #РАКНЕВИРОК – це історії українців, які змогли перемогти хворобу. Ці щирі розповіді покликані надихнути та підтримати пацієнтів, які лише починають важку боротьбу з онкологією. Всі історії об'єднує один загальний посил ‒ як важливо в процесі боротьби з недугою навчитися жити заново, знаючи про діагноз.

Одним із експертів проєкту став виконувач обов'язків директора Національного інституту раку, доктор медичних наук, заслужений діяч охорони здоров'я України Андрій Шипко. Лікар звернувся до всіх жінок:

‒ Я хотів би до жінок звернутися з проханням більш уважно стежити за собою коханою. Тому що ви всі кохані і всі нам потрібні. І здоров'я жінки – це фактично здоров'я нації. Я про це скрізь говорю. Прошу вас, дорогі жінки, якнайменше ображайтеся. Саме образа дуже сильно стимулює негативні наслідки для здоров'я… На будь-кого, навіть якщо неправильно вчинили з вами. Це якраз ті додаткові фактори впливу, які порушують нашу імунну систему зсередини. Частіше посміхайтеся! Вам усмішка дуже пасує, тому що ви всі милі, гарні. Жінка – це взагалі людина свята. Будьте здорові та стежте уважно за собою. І будь ласка, прислухайтеся до наших порад.

Він додав, що в світі щорічно реєструється близько 140 000 нових випадків раку:

– На жаль, у сучасному світі, особливо при пандемії COVID-19, кількість онкологічних захворювань зростає. Ця статистика невтішна, але методи, форми та можливості вилікувати дане захворювання існують. Найважливіше – це профілактика, спосіб життя людини. Важливою є рання діагностика, тому що на початкових стадіях взагалі дуже високий показник виліковування раку ‒ 97-99%. Будь ласка, не соромтеся, стежте за собою.
Андрій Шипко додав, що в найближчому майбутньому мають з'явитися ліки від раку.

‒ Навіть на сьогодні у нас при певних операціях, у тому числі й на печінці, використовуються ультрасучасні апарати, які дозволяють ці вогнища метастатичні руйнувати під мікроскопом, досягаючи найменших проявів. Крім того, бачимо, що інноваційні препарати розробляються. Вони з високою ймовірністю успішно доставляють речовину, що лікує, в саму пухлину. Йде прорив. Тому я особисто вірю в те, що людство отримає ліки від раку. Думаю, найближчим часом, ‒ пояснив Андрій Шипко.

Проєкт #РАКНЕВИРОК також покликаний на прикладі реальних історій героїнь показати, що життя після діагнозу можливе і рак можна перемогти.

Ви можете залишити свою історію, пройшовши за посиланням https://akhmetovfoundation.org/rinat-ahmetov-poryatunok-zhyttiv/project/raknevyrok

#РАКНЕВИРОК Фонду Ріната Ахметова став логічним продовженням програми «РАК ВИЛІКОВНИЙ». Фонд запустив цю програму в 2008 році, й вона стала першою та наймасштабнішою в Україні програмою з надання допомоги дорослим онкологічним хворим. Завдяки їй допомогу отримали близько 400 тисяч українців (загалом в Україні близько 1,2 млн людей хворіють на рак). Мова йде про закупівлю діагностичного обладнання для онкодиспансерів України та обладнання для проведення складних операцій, про запуск мобільних жіночих консультацій та багато іншого. До сучасного діагностичного обладнання, наданого Фондом Ріната Ахметова медустановам країни, має доступ кожен четвертий мешканець України.