Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

ЯК ВБЕРЕГТИ ДИТИНУ, ЯКЩО ВОНА ЗАЛИШАЄТЬСЯ ВДОМА САМА

 

Інколи батькам доводиться залишати дитину вдома саму. Спеціалісти програми «Сирітству – ні!» Фонду Ріната Ахметова нагадують дорослим основні правила самостійного перебування дитини вдома.

 

1. Використовуйте різні форми навчання – від правил власної безпеки до казок, розказаних в ігровій, але серйозній формі. 

2. Коли ви залишаєте дитину саму вдома, напишіть на папері та залишіть на помітному місці всі телефони, за якими з вами можна зв’язатися. Також напишіть телефони поліції, сусідів тощо. 

3. Ваша дитина має чітко знати своє ім’я, прізвище та домашню адресу. Якщо вона загубиться, це забезпечить її щасливе повернення. 

4. Коли дитина залишилася вдома сама і хтось подзвонив у двері, їй не варто навіть підходити до них. При виникненні підозрілих звуків у серцевині замку (про це варто поговорити окремо) дитина повинна одразу подзвонити на «гарячі номери». 

5. Навчіть дитину ніколи по телефону не говорити про те, що вдома, крім неї, нікого немає. У таких випадках дитина має відповідати «Тата? Зараз покличу!» І класти трубку. 

6. Завжди пам’ятайте, що дитина, залишаючись вдома сама, повинна вміти чинити опір. Якщо їй загрожує небезпека, вона має знати, куди бити нападника. Це зона очей, пах та сонячне сплетіння. Також важливим є галас про допомогу. Виклики «Пожежа!» і «Горимо!» привернуть увагу сусідів. 

7. Не забувайте нагадувати про те, що при будь-якому виході з квартири (навіть коли виносить сміття на сходову клітку), квартира не повинна залишатися відкритою, інакше до неї можуть пробратися сторонні. 

8. Поясніть дитині, що в жодному разі не можна заходити до ліфту зі сторонніми людьми. Ліфт – замкнутий простір, з якого складно самостійно вибратися. Маленьким дітям жодним чином не можна самостійно їздити в ліфті. 

9. Варто нагадати дітям про основні правила безпеки під час гри з домашніми улюбленцями. Якщо ваша дитина не має порозуміння з вихованцем, тварину слід забрати подалі від неповнолітнього члена сім'ї. 

10. Візьміть за правило звертати увагу на інших дітей. Наочний приклад дуже важливий у вихованні вашого малюка. Якщо ви байдуже пройдете повз чужої дитини, яка плаче на вулиці – шукає маму, будьте впевнені в тому, що ваше дитя це помітить.