Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

ЯК РОЗКРИТИ ТВОРЧИЙ ПОТЕНЦІАЛ ДИТИНИ

 

Нема бездарних дітей. Бувають неуважні батьки, які не помічають їхній творчий потенціал, адже розвиток дитячих здібностей – це завдання дорослих. Спеціалісти програми «Сирітству – ні!» Фонду Ріната Ахметова підготували 12 порад, як розвивати у дітей прихований талант.

1. Дозвольте дитині самій знайти і вибрати те, що їй цікаво. Звертайте увагу на заняття і хобі, якими вона захопилася, адже дитяча спонтанна гра допоможе знайти той напрямок, в якому необхідно рухатися.

2. Дозволяйте дитині припускатися помилок. Якщо їй здається, що вона робить що-небудь не так, як хочете від неї ви, і думає, що вас це турбує, то незабаром у дитини зникне будь-яке бажання цим займатися.

3. Візьміть дитину до себе на роботу, щоб вона відчула робочий ритм. Це допоможе їй зрозуміти, як нелегко досягається успіх.

4. Не критикуйте і не засуджуйте того, що робить ваша дитина. Якщо вона відчує, що її постійно оцінюють, це може призвести до припинення занять.

5. Розповідайте дитині про людей, які досягли успіху в житті.

6. Навчіть дитину давати оцінку досягнутим на даний момент результатам і порівнювати їх з попередніми успіхами.

7. Ніколи не порівнюйте свою дитину з іншими дітьми, бо вона може відчути себе неповноцінною.

8. Діліться емоціями та почуттями зі своєю дитиною. Якщо вона не матиме емоційної підтримки і розуміння вдома, їй буде важко розкрити і пізнати свій внутрішній світ.

9. Створіть вдома місце для показу робіт, нагород і грамот вашої дитини.

10. Навчіть дитину не боятися труднощів, а всіляко боротися з ними.

11. Надайте дитині право вибору. Це зробить її ініціативною та сприятиме розвитку сили волі.

12. Сприймайте свою дитину такою, яка вона є, не нав’язуйте їй свої нереалізовані бажання. Бажаємо розвитку творчого потенціалу ваших дітей! Сподіваємося, ці поради стануть вам у пригоді.