Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

«Зупинимо туберкульоз у Донецькій області»

 

Роки реалізації: 2007–2014

Для боротьби з епідемією туберкульозу на обласному рівні Фонд Ріната Ахметова 2007 року розпочав проєкт «Зупинимо туберкульоз у Донецькій області». Головне завдання проєкту полягало в тому, щоб знизити рівень захворюваності та смертності від туберкульозу в регіоні. Проєкт передбачав доступність для населення сучасних, ефективних методів виявлення та діагностики цього захворювання. Загалом за кілька років проєкт продемонстрував приголомшливі результати і дав змогу до 2011 року знизити показник смертності від туберкульозу в Донецькій області на 42%. За час реалізації проєкту рівень захворюваності в регіоні знизився на 26,5%; а кількість хворих, які вперше занедужали на туберкульоз, зменшилася з 4582 осіб у 2006 році до 3231 – у 2011-му.

Фонд придбав сучасне лабораторне обладнання для швидкої та точної діагностики туберкульозу. У чотирьох спеціалізованих лікувальних установах Донецької області було створено комфортні та безпечні умови і для лікування хворих, і для роботи медичного персоналу. 3163 особи (медичний і немедичний персонал) пройшли навчання щодо міжнародних і національних стандартів діагностики та лікування туберкульозу в тренінговому центрі, на базі Обласної клінічної туберкульозної лікарні.

У серпні 2014-го Фонд Ріната Ахметова в рамках проєкту вперше в Україні застосував амбулаторну модель лікування хворих на туберкульоз у Краматорську. Було створено мобільну бригаду, до її складу ввійшли медична сестра, лікар та водій, яка виїжджали за потреби.  Шість разів на тиждень мобільна бригада приїжджала до хворих додому або на роботу, привозила протитуберкульозні препарати і проводила необхідні медичні процедури та маніпуляції.

Напрацювання Фонду використовуються низкою протитуберкульозних диспансерів України.