«Технології профілактики соціального сирітства»
![](https://akhmetovfoundation.org/rails/active_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--79c1f974d77f71e3a975ad49cee302cba1c8f7fb/%D0%A1%D0%BE%D1%86%D0%B8%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D0%BE%D0%B5%20%D1%81%D0%B8%D1%80%D0%BE%D1%82%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE_%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D0%BD%D1%82%D0%B0%D0%BB%D1%8C.jpg?content_type=image%2Fjpeg&disposition=inline%3B+filename%3D%22Sotsyalnoe+syrotstvo_goryzontal.jpg%22%3B+filename%2A%3DUTF-8%27%27%25D0%25A1%25D0%25BE%25D1%2586%25D0%25B8%25D0%25B0%25D0%25BB%25D1%258C%25D0%25BD%25D0%25BE%25D0%25B5%2520%25D1%2581%25D0%25B8%25D1%2580%25D0%25BE%25D1%2582%25D1%2581%25D1%2582%25D0%25B2%25D0%25BE_%25D0%25B3%25D0%25BE%25D1%2580%25D0%25B8%25D0%25B7%25D0%25BE%25D0%25BD%25D1%2582%25D0%25B0%25D0%25BB%25D1%258C.jpg)
Роки реалізації: 2013–2015
Соціальне сирітство – одне з найсумніших явищ у житті сучасного суспільства. Щоб якомога менше дітей ставало сиротами за живих батьків, Фонд Ріната Ахметова розпочав проєкт «Технології профілактики соціального сирітства». Його завдання полягало в тому, щоб підтримати та зміцнити статус соціально здорової сім'ї, адже ефективніше боротися не з наслідком сирітства, а його причинами.
У рамках проєкту в Донецькій, Дніпропетровській і Харківській областях України Фонд навчав соціальних працівників сучасних методик роботи із сім'ями, що сприяло зниженню кількості позбавлень батьківських прав. Молодим мамам, які потрапили в складну життєву ситуацію, Фонд надавав медичну, психологічну, юридичну підтримку. Для такої категорії жінок у травні 2013 року в Києві було відкрито соціальну квартиру, завдяки чому 9 малюків залишилися в сім'ях зі своїми мамами.