Проєкт «Цифрові медіа для університетів»
![](https://akhmetovfoundation.org/rails/active_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--4c09e464b4e29da6586aeaadccba64cc83419f9a/djf_about.jpg?content_type=image%2Fjpeg&disposition=inline%3B+filename%3D%22djf_about.jpg%22%3B+filename%2A%3DUTF-8%27%27djf_about.jpg)
Роки реалізації: 2011–2015
Проєкт реалізовувався спільно з Національним університетом «Києво-Могилянська академія» та був спрямований на створення якісної вищої освіти в журналістиці, що відповідає запитам нових медіа.
У рамках проєкту було створено програму навчання сучасних знань у галузі мультимедійної журналістики, що складається з восьми навчальних модулів і охоплює всі необхідні галузі знань для викладача журналістики (методика викладання мультимедійної журналістики, як писати тексти для різних платформ, як працювати з пакетами аудіо- та відеомонтажу, як вибудовувати роботу в конвергентній редакції).
Фонд Ріната Ахметова щороку відбирав десять викладачів із вишів України, де були факультети або кафедри журналістики, і відправляв їх на курси підвищення кваліфікації. Тренерами учасників проєкту виступали викладачі провідних світових університетів і медіашкіл, а також журналісти-практики з України, США, Великої Британії та Іспанії.
Проєкт сприяв створенню сильних шкіл журналістської освіти в провідних українських університетах і дав змогу розпочати масову підготовку журналістів, які відповідали сучасним вимогам медіасфери.