Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Проєкт «Телемедицина»

 

Рік реалізації: 2013

Восени 2013 року Фонд Ріната Ахметова розпочав проєкт із впровадження інноваційних інформаційних технологій у медичних установах Донецької області. Щоб скоротити час і відстань, які відділяли українських пацієнтів від своєчасного та точного діагнозу й лікування.

Чотири протитуберкульозні диспансери Донецької області (у Краматорську, Маріуполі, Шахтарську та Горлівці) одержали системи телезв'язку з Обласною клінічною туберкульозною лікарнею Донецька (ДОКТО). Під час телемостів фахівці ДОКТО проводили онлайн-консультації, призначали та коригували схеми лікування хворих на лікарсько-стійкі форми туберкульозу.  Проводилися консиліуми, під час яких у режимі онлайн лікарі знайомилися з особистими справами пацієнтів, спілкувалися з його лікарями, ставили запитання про перебіг лікування безпосередньо хворим, які не могли приїхати до Донецька для особистої консультації. Це привело до ефективнішого та якіснішого лікування та скоротило витрати лікарів і пацієнтів.

У рамках проєкту було розроблено системний підхід до роботи телемедицини у сфері фтизіатрії. Було збудовано систему, що дозволила не лише консультувати пацієнтів, але й розв'язувати купу адміністративних питань.

Завдяки проєкту «Телемедицина» лікарі провели понад 1000 консультацій хворим з лікарсько-стійкою формою туберкульозу.