Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Проєкт «Фотокнига "Донбас і Мирні”»

Рік реалізації: 2018

У квітні 2018 року Фонд Ріната Ахметова презентував унікальну фотокнигу «Донбас і Мирні». Її героями стали 11 мирних жителів Донбасу, які опинилися в епіцентрі збройного конфлікту. Тяжкопоранені діти, люди похилого віку, що втратили рідних і залишилися жити в напівзруйнованих будинках. Школярі та вчителі, які проводять заняття в умовах бойових дій.

Це розповідь про людські долі, про їхні згорілі будинки й обвуглені надії. Про те, як люди виживають із надією на мир, яка приходить у їхні села, міста та селища разом із допомогою Ріната Ахметова.

Коли книгу готували до друку, у світі сформувалася тенденція, про яку заявляли навіть в ООН: Україна йде з радарів міжнародних організацій. Не тільки у світі, але й у нашій країні багато хто почав забувати про конфлікт, у якому постраждали більш ніж п’ять мільйонів людей!

Фонд Ріната Ахметова нагадує світові про трагедію, яка відбувається в самому центрі Європи. Книга «Донбас і Мирні» була презентована в Києві та Брюсселі, Львові та Лондоні, Франкфурті-на-Майні та Страсбурзі, Маріуполі та Запоріжжі. Її відзначено в номінації «Найкраща соціальна фотокнига року» Українського бібліотечного фонду.

За мотивами фотокниги Фонд випустив серію відеороликів «Донбас і Мирні». Подивитися їх можна ТУТ.

Фонд передав книгу «Донбас і Мирні» в посольства та міжнародні організації. Видання також представлене в провідних бібліотеках країни. Сьогодні ознайомитися з книгою можна в таких установах:

1. Національна історична бібліотека України (Київ)

2. Харківська державна наукова бібліотека ім. В.Г.Короленка

3. Наукова бібліотека Національного університету «Києво-Могилянська академія» (Київ)

4. Наукова бібліотека ім. Михайла Максимовича (КНУ ім. Тараса Шевченка, Київ)

5. Бібліотека Українського католицького університету (Львів)

6. Запорізька обласна універсальна наукова бібліотека

7. Національна бібліотека України ім. Ярослава Мудрого (Київ)

8. Одеська національна наукова бібліотека

9. Центральна бібліотека ім. Тараса Шевченка для дітей м. Києва

10. Тернопільська обласна бібліотека для молоді

11. Дніпровська Центральна міська бібліотека