«Зупинивши ворожу колону в Бучі, я не сподівався вижити»: нова історія в Музеї «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова
64-річний Валентин Дідковський взяв гранатомет, чотири гранати і вирушив на смерть! Пенсіонер самотужки зупинив цілу ворожу колону в Бучі. Одну гранату лишив для себе, бо не думав, що вийде з пекла живим. Свою історію чоловік довірив Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.
«Я знав, що в Бучі за залізницею перебували російські окупанти. А у нас дорога з Бучі пряма на Київ. О 7:20-7:30 я почув гуркіт автівок, бронетехніки. Я служив в морфлоті та знав, як поводитися зі зброєю», — розповідає Валентин.
Гранатомет він дістав у бійців. Взяв гранати, розклав їх по кишенях та побіг на свій задній двір, звідки було добре видно рух ворожої техніки та війська.
«Не вагаючись, я приготував гранатомет, кинув на плече і поцілив. Йшов бензовоз. У мене така думка з’явилася: якщо я його підіб’ю, якось зупиню решту і повідомлю нашим хлопцям, щоб вони їх добили», — згадує чоловік.
Так і трапилося. Бензовоз вибухнув і перекрив дорогу іншій техніці. Збоку йшли окупанти — Валентин підбіг ближче та почав кидати в них гранати. Одну залишив для себе, адже не сподівався залишитися живим.
«Я приготував чеку, засунув палець і повзком за хатою поповз, виламав забор у сусідів і заховався там в літній вбиральні — що, напевно, мене і врятувало. В цей час я набирав наших хлопців з тероборони і ЗСУ і давав координати», — ділиться Валентин.
Через хвилин 5-10 почалися сильні постріли. Коли все припинилося, чоловік взяв телефон і почав знімати відео. В голові крутилося, що треба швидко зафіксувати те, що він бачить, переслати синові, близьким і одразу видалити.
«Російські родичі сказали, що моє відео — це фейк. А я хотів доказати: нехай весь світ побачить, що не тільки військові, а й цивільні їм давали таку відсіч, щоб вони тут більше не з’являлися», — каже Валентин. Дивіться та слухайте його історію за посиланням bit.ly/3Wi02TS
Історія Валентина увійшла до архіву Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова. Це наймасштабніший у світі архів історій мирних мешканців України, які постраждали від війни. Архів Музею налічує вже понад 55 000 історій.
Кожна історія важлива. Розкажіть свою! Поділитися історією можна так:
— напишіть вашу історію на власній Facebook-сторінці з хештегами #Голоси_Мирних #розкажіть_свою_історію та запросіть друзів долучитися;
— скористайтеся чат-ботом t.me/civilvoicesmuseum_bot у Telegram;
— відвідайте портал Музею https://civilvoicesmuseum.org/ та натисніть «Розповісти історію» праворуч зверху;
— зателефонуйте на безкоштовну гарячу лінію 0 (800) 509 001