Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Зміни у порядку перетину лінії зіткнення від 26 червня 2017 року

09.07.2017

У кінці минулого тижня на сайті Служби безпеки України[1] були опубліковані зміни від 26 червня 2017 року до Тимчасового порядку контролю за переміщенням осіб через лінію зіткнення у межах Донецької та Луганської областей (далі – Тимчасовий порядок).

Зміни торкнулись наступних питань:

Відтепер в Тимчасовому порядку введено поняття “гуманітарно-логістичний центр” (далі – ГЛЦ) та “гуманітарні майданчики” (далі – ГМ).
Так, ГЛЦ – це майданчик на контрольованій території (далі – КТ), де здійснюється роздрібна та дрібнооптова торгівля продуктами харчування, засобами особистої гігієни, одягом і взуттям, побутовою хімією, а також надання послуг, гуманітарної та благодійної допомоги.

ГМ – це територія в районі АТО, на якій здійснюється контроль товару, визнаного в установленому порядку гуманітарною допомогою (далі- гуманітарний вантаж), формуються товари для подальшого ввезення на тимчасово неконтрольовану територію (далі – НКТ) донорами (іноземними, вітчизняними та міжнародними гуманітарними організаціями).

Раніше контрольний талон видавався для контролю проходу транспортними засобами (далі – ТЗ) між блок-постами (далі – БП) першого рубежу і КПВВ, а тепер контрольний талон буде видаватись не тільки для контролю проходження ТЗ, а й осіб, що їдуть пішки; і не між БП першого рубежу і КПВВ, а між лінією зіткнення (далі – ЛЗ) і КПВВ і для слідування до/з ГЛЦ.

Раніше коли ТЗ в’їжджав на КПВВ його спочатку пропускали, потім оглядали, потім вносили інформацію до електронних реєстрів, потім у разі прийняття позитивного рішення щодо пропуску особи і ТЗ, виписувався контрольний талон. Зараз, контрольний талон видається як тільки ТЗ в’їхало на КПВВ, а потім виконуються всі інші дії.

Для переміщення ТЗ буде необхідно подати:

свідоцтво про реєстрацію ТЗ + документ, який підтверджує право керування ТЗ / або нотаріально засвідчену довіреність на право керування ТЗ та виїзд на НКТ.

Додано новий великий розділ ХІІІ щодо пропуску осіб, ТЗ та товарів до/з ГЛЦ. Згідно з цим розділом:

Підстави для проїзду на ГЛЦ з НКТ:

  • документи, що посвідчують особу;
  • реєстраційні документи на ТЗ;
  • дозвіл на перетин ЛЗ фізичної особи;
  • усна заява про слідування до ГЛЦ.

Прикордонний наряд видає контрольний талон на кожен ТЗ, який слідує до ГЛЦ.

На місці оформлення осіб і ТЗ для проїзду на ГЛЦ, водій ЗОБОВ’ЯЗАНИЙ:

  • зупинитись у визначеному місці;
  • не виходячи з машини, надати документи на право перетину ЛЗ від всіх осіб у ТЗ;

Після позитивного рішення на пропуск громадян і ТЗ, документи повертаються особам, в контрольному талоні проставляється відмітка, ТЗ скеровується до ГЛЦ.

В такій же послідовності здійснюється пропуск осіб з ГЛЦ на НКТ (за відсутності будь-яких порушень, у контрольному талоні робиться спеціальна відмітка і при виїзді на НКТ талон вилучається).

  • ТЗ, які слідують до ГЛЦ та назад, НЕ МОЖНА робити зупинки по маршруту слідування та звертати з дорожнього коридору, якщо це не пов’язано з технічними несправностями ТЗ чи іншими обставинами;
  • По прибуттю до ГЛЦ ТЗ залишаються на спеціальній стоянці. Особи пересуваються на території ГЛЦ пішки.
  • Під час виходу з ГЛЦ представники Фіскальної служби здійснюють перевірку осіб на предмет дотримання норм, переліків та обсягів товарів (вартість, вага, кількість) та ставлять спеціальну відмітку в контрольний талон.
  • Після фіскального контролю ТЗ та особи слідують до місця оформлення на ГЛЦ.

Щодо підприємців і продавців на ГЛЦ

  • Підприємці та продавці з їх ТЗ і вантажами пропускаються до ГЛЦ за годину до початку їх відкриття для перевірки осіб;
  • Такі підприємці та продавці мають бути внесені до списків, які складає райдержадміністрація та погоджують прикордонні загони;
  • ДФС оглядають товари, які прямують до ГЛЦ, та перевіряють їх відповідність супровідним документам. Прикордонні наряди здійснюють візуальний огляд ТЗ на предмет виявлення зброї, боєприпасів, вибухових/наркотичних/психотропних речовин;
  • ТЗ, які прибувають до ГЛЦ повинні залишити його територію до початку роботи КПВВ, або вже після закінчення їх роботи. Можливість ТЗ покинути територію ГЛЦ в інший час є у разі наявності рішення Прикордонної служби, погодженого з керівником Фіскальної служби.

ДЖЕРЕЛО