Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

«Зі зруйнованої квартири мене винесли на руках»: киянин з інвалідністю довірив свою історію Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова

20.03.2024

Килим на стіні та незвично раннє пробудження — це те, що зберегло життя киянину Олегу, який має інвалідність. Світлину, на якій рятівники виносять на руках чоловіка зі зруйнованої російською ракетою багатоповерхівки, бачили мільйони людей. Його історія увійшла до Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Через рідкісне генетичне захворювання зріст Олега Гонтаренка становить 105 сантиметрів. Йому 62 роки й останні з них він живе сам: мама і брат померли... Про своє життя до та після ворожого теракту чоловік розповів Олексію Суханову, актору, ведучому та амбасадору Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова. Згадав, що у день атаки прокинувся на годину раніше, ніж звичайно.

«Я зазвичай в цей час тільки готую сніданок. А тут уже поснідав. Якби не це і я у той момент був на кухні, то в кращому випадку отримав би травми. Ракета впала біля під’їзду. Ударна хвиля була такої сили, що холодильник розплющило, а броньовані двері вилетіли», — говорить Олег.

У момент вибуху він опинився у… коконі. Два килими, один із підлоги, а другий зі стіни, захистили чоловіка від численних уламків, а шафа впала за декілька сантиметрів від його плеча.

«Поки гасили вогонь я лежав, накрившись пледом. Потім мене взяв на руки пожежник... Вони стали в ланцюг і передавали мене з рук у руки, аж доки один із них, Максим, не заніс мене до машини швидкої», — пригадує Олег.

Чоловік втратив все майно. Квартиру, адаптовану під його потреби, і машину, яка замінювала йому ноги. Але подальші події в його житті повертають віру у дива. Більше про людей, які його підтримують зараз, Олег розповідає за посиланням https://bit.ly/4aiCYMr

Історія Олега увійшла до Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова, який збирає історії мирних мешканців України про війну від першої особи. Його архів містить вже понад 100 тисяч історій. Розкажіть свою на порталі Музею https://civilvoicesmuseum.org/ або на безкоштовній гарячій лінії 0 (800) 509 001.