Життя на лезі скальпеля. Історія 5-місячної дівчинки, яка бореться з важким спадковим захворюванням
Маленька Аринка ось вже понад місяць бореться із важкою хворобою. В умовах військових дій і відсутності роботи й виплат, батькам вкрай складно забезпечити дитині необхідне лікування. Гуманітарний штаб Ріната Ахметова відгукнувся на прохання батьків і забезпечив для Арини необхідне лікування й закупівлю медикаментів та операційних матеріалів.
5-місячна Арина — довгоочікувана і єдина дитина в сім’ї Олени та Віталія. Пара чекала на появу малятка з нетерпінням. Але разом із першим Новим роком дівчинки до будинку сім’ї увійшла й біда. У маленької Аринки почалися раптові проблеми зі здоров’ям. Завдяки пильності обох батьків і багаторічному досвіду роботи Олени в медицині, проблему вдалося виявити вчасно. «Ми почали помічати, що спочатку в Арини почали розпухати вени на голові, а пізніше й сама голова почала збільшуватися в розмірах», — розповідає Олена.
Після консультації та обстежень у Донецькому обласному клінічному територіальному медичному об’єднанні, медики діагностували в дитини синдром Денді-Уокера. Це генетичне захворювання, яке призводить до скупчення рідини в головному мозку. Лікарі рекомендували зробити термінову операцію зі встановлення шунта й відкачування рідини.
Упродовж січня маленька перенесла дві операції. «Після першої операції виникли ускладнення з відкачуванням рідини, було передавлено шунт. Доньці різко стало гірше, і лікарі вирішили проводити ще одну операцію, щоб усунути проблему, — зі сльозами згадує Олена. — За 20 років роботи в медицині я надивилася всякого, але вірю, що донька поправиться. Ми зробимо для цього все можливе».
Крім шокувального діагнозу й виснажливого лікування малятка, батьки змушені справлятися і з обставинами, що склалися через війну. Микола наприкінці минулого року потрапив під скорочення, а Олена ще влітку перестала отримувати декретні виплати на дитину. «Виживаємо за допомогою рідних. А медикаменти для лікування Арини нам допоміг оплатити Гуманітарний штаб. Туди порадили звернутися мої колеги-медики. Для нас це було порятунком. Адже не маючи роботи, зібрати, та ще й терміново, велику суму ми б не змогли, — каже Олена. — Ми дуже вдячні всім співробітникам Штабу, які допомагали нам. Дуже хочеться вірити, що наша перемога над хворобою буде остаточною. Пропрацювавши багато років у реанімації дитячої лікарні, я прекрасно знаю, що таке життя на лезі скальпеля, і як важливо вчасно і правильно надати дитині допомогу».
Зараз Аринка проходить реабілітацію в домашніх умовах. Попереду на неї чекають регулярні обстеження й підтримувальне лікування. Поки малятко навіть не розуміє, які випробування та перепони йому доводиться долати. За словами мами, дівчинка розвивається згідно з віком, і вже намагається сидіти, тягнеться до іграшок. Для батьків кожен її маленький успіх — щастя.