Жителі Донбасу можуть отримати безкоштовну юридичну допомогу
У Донецькій області переселенці й інші категорії громадян, які постраждали внаслідок збройного конфлікту на Донбасі, можуть отримати безкоштовну правову допомогу. Як повідомляють «Донецкие новости», подібна допомога надається в межах проекту «Наближення юридичних послуг до найбільш уразливого й потерпілого від конфлікту населення Донбасу». Про це виданню повідомила один зі співорганізаторів проекту – директор «Бумеранг Доброти» Ольга Овсянникова.
Вона зазначила, що проект стартував 20 червня, 11 серпня в Слов’янську пройшла його широка презентація.
Проект розділений на два напрями.
Перший напрям: волонтери допомагають жителям сільської місцевості та територій району лінії розмежування («сірої зони»), літнім людям, внутрішньо переміщеним особам обстоювати свої права як шляхом надання юридичних консультацій, так і через представництва в суді, а також надають соціальний супровід.
«Низький рівень правової обізнаності цих категорій громадян щодо власних прав і низький рівень доходів практично виключають використання своїх прав і оспорювання їх у суді. У жителів нашого регіону великий попит на юридичний і правовий захист. Ми бачимо вирішення багатьох проблем жителів Донбасу в підвищенні їхньої правової обізнаності та наданні їм практичної можливості захищати й обстоювати свої права шляхом надання юридичних консультацій, підготовки процесуальних документів та можливого супроводу в органах державної влади та в судах», – сказала Ольга Овсянникова.
У межах проекту створено мобільний офіс із надання юридичної допомоги на території таких громад Донецької області:
- Лиманської об’єднаної територіальної громади (далі – ОТГ),
- Черкаської ОТГ,
- Миколаївської ОТГ,
- м. Слов’янська,
- м. Краматорська,
- м. Дружківки,
- м. Бахмута (до перейменування Артемівськ).
Через цей мобільний офіс можна отримати допомогу й за другим напрямом проекту: правова допомога жінкам і дівчатам, які постраждали від гендерно-зумовленого насильства (ГЗН). Зокрема, надається юридичне консультування з питань:
- оформлення розлучення,
- написання заяв до суду про розірвання шлюбу, стягнення аліментів,
- притягнення до відповідальності в разі насильства й захисту від подальшого насильства,
- відновлення втрачених документів,
- захисту прав власності на житло та інше майно,
- порушення справи про позбавлення батьківських прав тощо.
«Ми плануємо надавати весь спектр послуг жертвам ГЗН і, як результат, створити в Слов’янську центр соціально-психологічної допомоги жертвам гендерно-зумовленого насильства», – констатувала Ольга Овсянникова.
ДЖЕРЕЛО