Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

«Зараз Бахмут — це попіл і руїна. Але ми запам’ятаємо його квітучим»: нова історія в Музеї «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова

11.06.2023

У Бахмуті зараз лишається близько 500 громадян. Раніше у громаді жило 80 тисяч. Про евакуацію людей з однієї з найгарячіших точок України, а також про свою особисту історію війни Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова розповіла очільниця пресслужби Бахмутської міської ради Наталя Кисилична.

Наталя пригадує, що 24 лютого 2022 року її робочий день почався вже о 5:30 ранку. Екстрені наради проводилися безперервно. Одним із завдань, яким займалася міська влада, була евакуація людей, — автобуси, які підвозили до евакопотягів, організували оперативно.

За словами Наталії, на необхідність залишити рідне місто люди реагували по-різному. Були ті, хто виїхав майже одразу. Були ті, хто виїхав, коли Бахмут лишився без світла, газу і будь-якого зв’язку. Але певна частина громадян навідріз відмовлялася виїжджати.

«Це було найважчим. Коли ти людині кажеш, що найголовніше — зберегти життя, а у відповідь чуєш: "Я пересиджу, все буде добре", і ти безсилий», — говорить Наталія.

У Бахмуті залишається близько 500 осіб. У травні за допомогою військових та евакуаційної групи поліції «Білі Янголи» вдалося вивезти з міста ще десятеро людей.

«Серед них — одна дівчинка, 2008 року народження учениця нашої 12 школи», — уточнює Наталія.

За яких обставин Наталія виїхала сама, і як побачила свій рідний дім востаннє? Дивіться та слухайте її історію тут: bit.ly/3P3MZWs

Кожна історія про війну важлива. Щоби зберегти пам’ять заради кращого майбутнього, розкажіть свою історію на порталі Музею «Голоси Мирних» https://civilvoicesmuseum.org/ або на безкоштовній гарячій лінії 0 (800) 509 001.