Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Запрошуємо на публічне інтерв’ю з Лесею Гасиджак, очільницею Музею Голодомору, у рамках виставки ГОЛОСИ Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова

29.03.2024

3 квітня у рамках виставки ГОЛОСИ відбудеться публічне інтерв’ю з Лесею Гасиджак, кандидаткою історичних наук, в. о. Генерального директора Національного музею Голодомору-геноциду, музеологинею. Модеруватиме розмову Анастасія Платонова, культурна критикиня та кураторка.

ГОЛОСИ — це мультимедійний простір Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова. Музей зібрав та зберігає вже понад 100 тисяч історій про війну в Україні з перших вуст. У рамках виставки проводяться дискусії та публічні інтерв'ю з експертами із документування війни, усної історії України, збереження національної пам’яті.

Ключові теми для обговорення:

  • У чому полягає особливість музеїв, присвячених збереженню пам’яті? Якою є їхня роль, особливо під час повномасштабної війни? Як ці музеї будують свої стосунки з аудиторіями?
  • Як поточна війна змінила спосіб говоріння про трагічні події в українській історії та сьогоденні?
  • Як музеї працюють з пам’яттю про події та досвіди новітньої війни?
  • Які інституційні трансформації та переусвідомлення переживають українські музеї під час війни?

Леся Гасиджак розпочала роботу в Національному музеї Голодомору-геноциду 2015 року на посаді заступниці Генерального директора, у 2016-2017 роках та з липня 2022 року — виконувачка обов’язків Генерального директора. У 2019-2021 роках була директоркою Міжнародного благодійного фонду Музею Голодомору. Членкиня ICOM, ексчленкиня та заступниця голови Музейної ради при МКІП.

У 2007-2015 роках Леся працювала в ГО «Український центр розвитку музейної справи» редакторкою вебпорталу «Музейний простір», координаторкою інформаційно-аналітичного напрямку, Всеукраїнської рейтингової акції «Музейна подія року» та Програми підтримки музейних працівників; була ініціаторкою і кураторкою спеціалізованого стенда музейних видань на «Книжковому Арсеналі».

Коли: 3 квітня 2024 року, 17:30
Де: Музей історії міста Києва, вул. Б. Хмельницького, 7
Вхід вільний за підтвердженою реєстрацією у Музеї «Голоси Мирних» за посиланням https://forms.gle/wZPmwMN18HV6ebNi8