Запрошуємо на публічне інтерв’ю з Лесею Гасиджак, очільницею Музею Голодомору, у рамках виставки ГОЛОСИ Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова
![](https://akhmetovfoundation.org/rails/active_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--461df5acc64b381fb30cabfcefbae40fde780529/%D1%81%D0%B0%D0%B9%D1%82%202903_1.jpg?content_type=image%2Fjpeg&disposition=inline%3B+filename%3D%22sayt+2903_1.jpg%22%3B+filename%2A%3DUTF-8%27%27%25D1%2581%25D0%25B0%25D0%25B9%25D1%2582%25202903_1.jpg)
3 квітня у рамках виставки ГОЛОСИ відбудеться публічне інтерв’ю з Лесею Гасиджак, кандидаткою історичних наук, в. о. Генерального директора Національного музею Голодомору-геноциду, музеологинею. Модеруватиме розмову Анастасія Платонова, культурна критикиня та кураторка.
ГОЛОСИ — це мультимедійний простір Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова. Музей зібрав та зберігає вже понад 100 тисяч історій про війну в Україні з перших вуст. У рамках виставки проводяться дискусії та публічні інтерв'ю з експертами із документування війни, усної історії України, збереження національної пам’яті.
Ключові теми для обговорення:
- У чому полягає особливість музеїв, присвячених збереженню пам’яті? Якою є їхня роль, особливо під час повномасштабної війни? Як ці музеї будують свої стосунки з аудиторіями?
- Як поточна війна змінила спосіб говоріння про трагічні події в українській історії та сьогоденні?
- Як музеї працюють з пам’яттю про події та досвіди новітньої війни?
- Які інституційні трансформації та переусвідомлення переживають українські музеї під час війни?
Леся Гасиджак розпочала роботу в Національному музеї Голодомору-геноциду 2015 року на посаді заступниці Генерального директора, у 2016-2017 роках та з липня 2022 року — виконувачка обов’язків Генерального директора. У 2019-2021 роках була директоркою Міжнародного благодійного фонду Музею Голодомору. Членкиня ICOM, ексчленкиня та заступниця голови Музейної ради при МКІП.
У 2007-2015 роках Леся працювала в ГО «Український центр розвитку музейної справи» редакторкою вебпорталу «Музейний простір», координаторкою інформаційно-аналітичного напрямку, Всеукраїнської рейтингової акції «Музейна подія року» та Програми підтримки музейних працівників; була ініціаторкою і кураторкою спеціалізованого стенда музейних видань на «Книжковому Арсеналі».
Коли: 3 квітня 2024 року, 17:30
Де: Музей історії міста Києва, вул. Б. Хмельницького, 7
Вхід вільний за підтвердженою реєстрацією у Музеї «Голоси Мирних» за посиланням https://forms.gle/wZPmwMN18HV6ebNi8