«Загинуло три покоління моєї родини»: мешканець Житомирської області довірив історію Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова
У 42 роки Володимир Ободзінський з Юрівки Житомирської області втратив жінку, дочку, сина та маленьких онуків-близнюків. Російський літак скинув у двір садиби, де мешкала родина, дві напівтонні авіабомби.
«Загинуло три покоління. Дружина Наталя 40 років. Син Володимир, йому виповнилося б 15 років. Дочка Іванна, близнючки Ніколь і Денис, яким за кілька днів мав би бути 1 рік 2 місяці. Залишилися я, кіт та собака», — ділиться чоловік.
Будинок родина самостійно зводила десять років. Бомби прилетіли біля нього ввечері 8 березня. Володимир був на роботі у Києві, куди вирушив у перший день війни. Дізнавшись від друга про вибух біля будинку, він почав набирати номери дружини, сина, доньки... У відповідь — тиша. Подивитися пішов батько Володимира. Незабаром передзвонив та сказав: «Сину, нема нікого в живих. Нема будинку, нічого нема».
«Онуків знайшли за сотню метрів. Не одразу. Рятувальник, який відшукав їхні тіла, не розмовляв після цього добу. Вони лежали поруч, один біля одного», — розповідає Володимир.
Ховали всіх у закритих гробах. На могилі дружини-вчительки учні зробили табличку зі словами вдячності. А син дуже мріяв про свій випускний. У травні Володимир купив йому білу стрічку із написом «Випускник 9 клас 2022 рік» та пов’язав на могилі... Донька народила рік тому. Її та онуків останній раз Володимир бачив 23 лютого. Потім приїхав вже на похорон. Поруч із могилами найрідніших чоловік підготував місце для себе.
«Ми всі не вічні. Прийшов для сім’ї час, прийде і для мене. А пам’ять має залишитись для наступних поколінь. Для того, щоби і через кілька століть люди знали, що таке «русский мир», — каже чоловік. Дивіться та слухайте його історію за посиланням bit.ly/3ABWQvm
Свою історію Володимир довірив Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова. Це найбільший у світі архів історій мирних мешканців України, які постраждали від війни. Архів Музею вже налічує понад 20 тисяч історій.
Розкажіть свою історію! Зробити це можна так:
— напишіть вашу історію на власній Facebook-сторінці з хештегами #Голоси_Мирних #розкажіть_свою_історію та запросіть друзів та рідних долучитися;
— відвідайте портал Музею та натисніть «Розповісти історію»;
— зателефонуйте на безкоштовну гарячу лінію 0 (800) 509 001