«З нашого пологового евакуювали матусь з 900-грамовими діточками»: Надія з Маріуполя довірила свою історію Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова
Надія з родиною жила неподалік від комбінату «Азовсталь». Виїхати з небезпечного місця їм вдалося лише після важкого поранення 15-річної доньки Софії. Нещодавно дівчинка пройшла реабілітацію на Закарпатті, організовану Фондом Ріната Ахметова. Перебуваючи із донькою у санаторії, Надія поділилася своєю історією з Музеєм «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.
Надія працювала у пологовому будинку санітаркою. В її відділенні опікувалися крихітками, які дуже поспішали з’явитися на світ. Були там і дітки вагою 900 грамів. Вона завершила чергування близько четвертої ранку й хотіла трохи відпочити, як подзвонили з дому: «Мама, ти що, не чуєш вибухів?». І у наступні дні Надія металася між домом і роботою.
«Хлопці-азовці та ЗСУ приїхали, евакуювали матусь із малесенькими дітками. Також вивозили обладнання. Я пам’ятаю, як їхала додому вже, а в місті — ні маршруток, ні світла, ні людей. І земля здригається», — розповідає Надія.
За півтора кілометра від дому — «Азовсталь», а за горою неподалік — комбінат Ілліча. Навколо було дуже гучно. Всією родиною ховалися у кімнаті, за правилом «двох стін». Але коли обстріли лунають з усіх боків — це може й не врятувати.
«Ми були постійно одягнуті та взуті. Вода була, — набирали у сусіда в копанці й кип’ятили. Їжі не було. На початку квітня наш кіт почав ловити й приносити щурів і ми стали на них заглядатися», — пригадує Надія.
Врешті у родини з’явився шанс виїхати. Понівечені дев‘ятиповерхівки з чорними вікнами, центральна вулиця, де змішалися тіла людей, тварини та машини — один із епізодів, що закарбувався в її пам’яті на все життя. Другим став обстріл росіянами евакуаційних машин і поранення доньки.
Історія Надії — за посиланням https://civilvoicesmuseum.org/stories/kogda-kot-prinosil-krys-my-nachali-na-nih-zasmatrivatsya
Кожна історія про війну важлива. Щоби зберегти пам’ять заради кращого майбутнього, розкажіть свою історію на порталі Музею «Голоси Мирних» https://civilvoicesmuseum.org/ або на безкоштовній гарячій лінії 0 (800) 509 001.