Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Як витримати навантаження війни і не виливати свій розпач на дітей. Де шукати ресурс? Приклади інших батьків

22.02.2023

На нашому зимовому онлайн-ретриті 17 лютого (“Тепла зустріч з батьками: шукаємо натхнення та мотивацію, щоб бути в ресурсі під час війни”), учасники заходу мали можливість замислитися:

- що є їхнім ресурсом?

- де знайти навіть під час війни? 

- як витримати це навантаження і не виливати свій розпач на дітей?

Досвідчені тренери, подружжя батьків-вихователів, Наталія та Андрій Басараб впевнені - у кожної людини повинно бути щось, що надає їм сили, що надихає. Особливо, коли в країні війна, постійні вимкнення світла і повітряні тривоги. Особливо, якщо ви виховуєте дітей, адже їм треба увага 24/7.

“Я завжди кажу, коли ресурсні батьки, тоді щасливі діти. І нам треба бути такими, щоб не траплялося, - каже Наталія Басараб. - Ресурс - це не обов’язково шопінг з витратою великих коштів, ні! Надихнути може навіть маленька дрібничка, яку ви собі подаруєте. Кожного разу це може бути щось інше. Навіть, морозиво, якого ви ще не куштували, або кольоровий шарф, що сподобався тощо.

Батьки-вихователі - це теж люди. Мій ресурс в евакуації - це моє хобі. Це квіти, які я вирощую на балконі. Я з ними спілкуюся, фотографуюся і ділюся ціми фото, власним ресурсом, з подругами. І дівчата пишуть у відповідь: “Наталко, ось подивилася на твої квіти - і відволіклася, мені полегшало, дякую!” І це також мій ресурс, привід для радощів".

На онлайн-ретриті учасники виконували кілька завдань. Наприклад, треба було чесно відповісти собі на запитання: “Моя посмішка це…..”. Також батьки ділилися світлинами хобі, які їх надихають.

Програма “Рінат Ахметов - Дітям. Сирітству - ні!” створила власний колаж з цих фото, щоб дати можливість усім користувачам замислитися - а що є вашим власним ресурсом? Що вас надихає і підтримує під час війни?

Подружжя Басараб поділилися власною “мапою” для пошуку ресурсу.

1. Щовечора записувати 3 моменти, коли ви зраділи.

2. Виділити час (хоча б півгодини) для власного відпочинку.

3. Не чекати свят, а іноді себе балувати приємними дрібницями.

4. Приділяти увагу власному хобі.