Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

«Як впоратися з травмою війни»: мобільні бригади психологів Фонду Ріната Ахметова провели лекцію для медичних працівників у Павлогр

19.09.2024

 

Стартував новий етап проєкту Фонду Ріната Ахметова із психологічної допомоги постраждалим від війни. Мобільні бригади психологів Фонду знову вирушили у подорожі Україною, щоб допомагати людям, які несуть підвищене психоемоційне навантаження. Днями команда психологів провела групову лекцію на тему «Як впоратися з травмою війни» для медичних працівників у місті Павлоград, що на Дніпропетровщині.

Проєкт психологічної допомоги розпочався у 2014 році, а у 2022-му до нього долучилися мобільні бригади психологів. Цьогоріч протягом всієї осені триватимуть виїзди, у рамках яких фахівці працюватимуть із мешканцями прифронтових територій, медичними та соціальними працівниками.

Євгенія Головачова, психологиня Фонду, не вперше бере участь у проєкті. Вона вимушено виїхала із міста у Запорізькій області, яке окупував ворог, тож Євгенія добре розуміє переживання людей, яким допомагає.

«Я вже два роки живу у цій темі. Багато працювала з людьми у підвалах, на гарячій лінії із психологічної допомоги. У команді мобільної бригади психологів Фонду Ріната Ахметова ми взаємодіємо із медичними працівниками щодо того, як впоратися зі стресом, що таке травма війни, емоційне вигорання, як лікарі справляються з тим, що відбувається в Україні. Коригуємо програму залежно від того, чого потребує наша аудиторія», — пояснює Євгенія.

Психолог Артем Головачов із Запоріжжя працював у мобільній бригаді Фонду вперше. За його словами, дуже важливо, щоб люди знали і розуміли, як боротися зі стресом, щоб попередити подальшу травматизацію та складніші наслідки, серед яких — стан уникання та ступору, а також посттравматичний стресовий розлад.

«Професія медичного працівника накладає певний відбиток на сприйняття людиною стресу та боротьбу з ним, і стресостійкість — це те, що допомагає. Лікарі та персонал ставили нам питання, ділилися своїм досвідом, були дуже енергійними. Я отримав задоволення від спілкування з аудиторією і побачив, як заряджаються люди на лекції», — розповідає Артем.

Медична статистка Ксенія Лук’яненко відвідала групову лекцію мобільних психологів Фонду та поділилася своїми враженнями.

«Мені дуже сподобався тренінг, було дуже корисно. Психологічна допомога потрібна всім — і не треба соромитися за нею звертатися», — упевнена Ксенія.

Понад 1 075 000 жителів України вже отримали психологічну допомогу від Фонду під час війни. Задля цього 250 психологів пройшли навчання Фонду Ріната Ахметова з курсу «Травма війни».