Як студенту-переселенцю отримати соціальну стипендію
Студенти-переселенці мають право на отримання соціальної стипендії. Про це нагадує юрист Всеукраїнського благодійного фонду «Горєніє» Яна Піявська.
Загалом отримання соціальної стипендії регулюється постановами Кабінету міністрів № 1045, 1047, 1050.
Хто отримає. Постанова № 1045 передбачає, що соціальну стипендію для студентів вишів можуть отримати:
- діти сироти й діти, позбавлені батьківської опіки;
- люди, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;
- шахтарі, які мають стаж підземної роботи не менш ніж три роки;
- люди, чиї батьки шахтарі, які мають стаж підземної роботи не менш ніж 15 років, або загинули у внаслідок нещасного випадку на виробництві, або стали інвалідами I або II групи;
- учасники бойових дій і їхні діти;
- діти, один із батьків яких загинув або пропав безвісти в районі проведення АТО, бойових дій або збройних конфліктів;
- внутрішньо переміщені особи.
Вимоги отримання. Стипендію надають тим, хто вчиться на бюджеті, не отримує академічну стипендію, не перебуває на повному державному забезпеченні (крім дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також студентів вищого навчального закладу, які в період навчання віком від 18 до 23 років залишилися без батьків), не перебувають в академічній відпустці.
Як отримати. Студент-переселенець повинен звернутися до деканату із заявою. У ній треба вказати підстави для призначення соцстипендіі, а також копії:
- паспорта громадянина України;
- свідоцтва про народженні;
- ідентифікаційного коду;
- довідки про поставлення на облік внутрішньо переміщеної особи (ВПО).
Стипендіальна комісія протягом трьох робочих днів із дня отримання письмового звернення приймає рішення про право на стипендію. У разі позитивного рішення, відповідна соціальна стипендія виплачується з дати звернення.
Скільки виплачують. Соціальну стипендію призначають на весь період навчання починаючи з місяця звернення. Виплачують щомісяця:
- студентам вищих навчальних закладів I–II рівня акредитації – 750 грн;
- студентам вищих навчальних закладів III–IV рівня акредитації – 1000 грн;
- студентам вищих навчальних закладів I–IV рівня акредитації з числа дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківської опіки – 2000 грн.
Згідно з Постановою № 1050, соцстипендія виплачується студентам, які за результатами навчального семестру не мають академічної заборгованості, незадовільних результатів навчання, включені в рейтинг.
Академічна заборгованість виникає, якщо:
- протягом навчального семестру до початку поточного семестрового контролю, визначеного навчальним планом, студент з будь-якого предмету не набрав мінімум балів, визначений у навчальному закладі;
- у час семестрового контролю з будь-якого навчального предмету студент не набрав мінімум балів, визначений в навчальному закладі.
ДЖЕРЕЛО