Як побудувати хороші відносини з усиновленою дитиною?
Причини, які спонукають усиновити дитину, можуть бути найрізноманітнішими, але яким би не був мотив, важливо приймати й розуміти всю відповідальність, що покладається на вас. Усиновлення дитини – дуже важливий і відповідальний крок, і він може повністю змінити ваше життя.
У першу чергу вам необхідно заручиться підтримкою всіх близьких, тому що дитині буде дуже важливо відчувати, що вона бажана в цьому домі й усі її люблять. Рішення повинно бути ретельно продуманим, необхідно поговорити з близькими вам людьми, почитати додаткову літературу й, можливо, навіть поспілкуватися з психологом. Необхідно вивчити всі особливості віку дитини, проаналізувати всі проблеми, які можуть виникнути під час виховання малюка, і бути готовим відповісти на всі його питання, що неодмінно виникнуть. Перед тим, як узяти дитину, потрібно бути впевненим у тому, що вона завжди буде з вами, незважаючи на всі труднощі.
Якщо ви точно впевнені у своєму рішенні, то перше, з чим необхідно визначитися, – це вік дитини. Багато пар вважають, що краще взяти немовля, аби була збережена таємниця усиновлення, інші просто хочуть спостерігати за розвитком малюка. Найлегше до нових умов, звичайно, звикають немовлята, особливо якщо батьки дотримуються вже встановленого режиму. Формування особистості дитини повністю залежить від вас. Але тут є один «мінус»: ви не знаєте, чи є в дитини якісь психічні чи фізичні відхилення, тому що вони можуть проявитися в пізньому віці. Якщо ви не готові до такої відповідальності, тоді краще не брати малюка в такому віці.
Усиновивши старшу дитину, можна вже мати чітке уявлення про її розвиток, але тут доведеться заслуговувати її довіру, тому що основні риси характеру вже сформовані. У цьому випадку вам допоможуть факти про її життя, знання обставин, через які дитина опинилася в дитячому будинку. Ці причини допоможуть зрозуміти її поведінку й підібрати до неї індивідуальний підхід. Тільки наполегливість і терпіння допоможуть вам стати дружною сім’єю. Якщо не опустити руки, то через 2-3 місяці можна встановити довірливі відносини з дитиною, а вже через півроку стати справжньою сім’єю. Період постійної боротьби йде на спад, і приходить спокійний час. Батьки здобувають упевненість у собі, а дитина звикає до нових умов і починає їм довіряти.
За матеріалами сайту materinstvo.org.