Як підготувати себе до усиновлення/опіки? Кроки саморозвитку. Розвиваємо сміливість та стійкість до навантаження
![](https://akhmetovfoundation.org/rails/active_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--316fcc1eeff7ac9ced08a43535ff9a1690e8ee8c/%D0%AF%D0%BA_%D0%BF%D1%96%D0%B4%D0%B3%D0%BE%D1%82%D1%83%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%B8_%D1%81%D0%B5%D0%B1%D0%B5_%D0%B4%D0%BE_%D1%83%D1%81%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D1%8F_1200%D1%85628.jpg?content_type=image%2Fjpeg&disposition=inline%3B+filename%3D%22YAk_pidgotuvaty_sebe_do_usynovlennya_1200h628.jpg%22%3B+filename%2A%3DUTF-8%27%27%25D0%25AF%25D0%25BA_%25D0%25BF%25D1%2596%25D0%25B4%25D0%25B3%25D0%25BE%25D1%2582%25D1%2583%25D0%25B2%25D0%25B0%25D1%2582%25D0%25B8_%25D1%2581%25D0%25B5%25D0%25B1%25D0%25B5_%25D0%25B4%25D0%25BE_%25D1%2583%25D1%2581%25D0%25B8%25D0%25BD%25D0%25BE%25D0%25B2%25D0%25BB%25D0%25B5%25D0%25BD%25D0%25BD%25D1%258F_1200%25D1%2585628.jpg)
Зазвичай, коли в людини з'являється мрія про усиновлення, і взагалі, коли люди хочуть взяти дитину в свою родину,то впевнені, що однієї любові і бажання буде достатньо. Але це не зовсім так. Повинен бути мотивація та сміливість, які дозволять вам з часом подолати усі труднощі на шляху усиновлення. Які кроки дозволять напрацювати сміливість та мотивацію - розповідають фахівці програми “Рінат Ахметов - Дітям. Сирітству - ні”. Почнемо з найголовнішого.
Крок №1
Розвиваємо сміливість: вчимося долати навантаження
Є люди, які йдуть тим шляхом, яким зручно і комфортно. То їхній вибір, і вони щасливі цією можливістю. А є люди, яким цікаво йти некомфортним шляхом, вони постійно шукають нових цілей, до яких треба крокувати, щось долати тощо.
Усиновлення - це скоріше про другий, некомфортний варіант. Бо усиновлення - це надскладне навантаження. Тому важливо знати про себе перше - як ви сприймаєте виконання додаткових навантажень?
Почніть з випробування самого себе
Візьміть на себе додаткове навантаження, наприклад:
- візьміть до себе на день/кілька днів дитину когось з родичів;
- візьміть до себе якусь тваринку чи папугу хоча б на певний час;
- інше додаткове навантаження, якого ще не мали.
Проаналізуйте свій досвід
“Що я відчував?” “Як я долав складнощі?”
Якщо ви не справилися з навантаженням?
Навіть негативний досвід може бути шляхом до усиновлення. Можливо ви взяли дійсно щось надто надмірне? Спробуйте спочатку зменшити навантаження, і поступово його збільшувати.
Великі математики теж починали з таблиці множення, а не з інтегралів. Якщо зробити висновки та спробувати знов, то можна виправити недоліки і споратися.
Для чого мені надмірні задачі?
Навіщо додаткове навантаження, якщо я хочу усиновити, - спитаєте ви?
Навантаження, що потребує від вас відповідальної поведінки, допоможе поступово налаштуватися до виконання надзадач. Головне при цьому - не розчаровуватися, і не втрачати гармонію життя, і поступово долати усі незручності.
Справа в тому, що усиновлена дитина зламає ваші попередні ритми життя, звички та все, що було “до неї”, і вже разом ви будете напрацьовувати новий, спільний ритм життя.
Наскільки ви навчитеся долати негаразди і не боятися надмірних задач до появи дитини, залежить те, наскільки успішним буде для вас процес усиновлення.
(Наступний крок - пошук власної мотивації - у наступних публікаціях)