Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Як перевіряється якість продуктів від Гуманітарного штабу? Етап перший

04.04.2017

Гуманітарний штаб Ріната Ахметова несе відповідальність за кожний виданий жителям Донбасу продуктовий набір. У Штабі працює налагоджена 5-етапна система перевірки якості продуктів.

Як перевіряються продукти? Які терміни, критерії, способи перевірки?

1-й етап – перевірка продуктів перед закупівлею й лабораторні дослідження. Під час планування закупівлі проводиться перевірка продуктів виробників і тендер між ними. Потім – анонімні дослідження продуктів у незалежних лабораторіях: фізико-технічне (показники ваги продукту й кількості солі в ньому), а також органолептичні (показники смаку, запаху, консистенції, кольору, відсутність сторонніх домішок).

  

Наприклад, за лабораторними стандартами якісна крупа пшоно має бути яскраво-жовтого кольору, мати однорідні за розміром крупинки кулястої форми з поглибленням, матову поверхню ядер. Крупа не повинна пахнути будь-якою травою, затхлим часником, цвіллю. На смак якісне пшоно не має бути кислим або гірким, не мати стороннього присмаку. Пшоно не повинне мати сторонніх домішок, мінеральних і токсичних елементів.

Експертиза продуктів у лабораторії триває в середньому 7–14 днів. Якщо продукти відповідають стандартам – Штаб отримує засвідчений протокол із результатами дослідження.

Більше інформації про перевірку якості гуманітарної допомоги від Штабу Ріната Ахметова можна дізнатися на сайті Штабу й за телефоном гарячої лінії 0 800 509 001.