Як переселенцю відновити документи?
Офіційні цифри свідчать про те, що число переселенців із Донбасу зростає. Серед тих, хто виїжджає і переїхав раніше, є ті, хто стикаються з такою проблемою, як втрата документів. Як відновити документи, розповідають на сайті Переселенец UA.
Як переселенцю відновити паспорт?
У разі втрати паспорта Вам необхідно звернутися у дві держструктури – міліцію й міграційну службу.
Звернення в міліцію:
У разі втрати паспорта не варто втрачати час: негайно вирушайте в міліцію й пишіть заяву про втрату або ж крадіжці паспорта. Ваша заява, зареєстроване в органах внутрішніх справ, дасть підставу для отримання довідки, необхідної для фактичного підтвердженням втрати Вами паспорта. Довідку в міліції про те, що ви писали вищезгадану заяву варто взяти відразу, оскільки вона Вам знадобитися на наступному етапі відновлення документа, що посвідчує особу.
Міграційна служба:
Тепер, коли факт втрати паспорта задокументований, є підстави звернутися в підрозділ міграційної служби України або Центр Адміністративних послуг за місцем фактичного проживання. Попередньо варто зібрати необхідний пакет документів. При зверненні Вам знадобляться:
- довідка з міліції, що підтверджує Ваше звернення у правоохоронні органи із заявою про втрату / крадіжку паспорта;
- інші документи / свідоцтва, здатні підтвердити Вашу особу: водійське або пенсійне посвідчення, при наявності закордонний паспорт або військовий квиток;
- документи на підставі, яких робляться відмітки в паспорті: свідоцтва про народження дитини, довідка про стан сім’ї, свідоцтво про укладення / розірвання шлюбу, виписка з будинкової книги;
- Написане вами заяву про оформлення паспорта замість втраченого.
До перерахованого пакету документів варто докласти три фото 3.5 * 4.5, а також сплачену квитанцію на держмито, яку Вам видадуть за місцем звернення.
Як правило, новий паспорт видається в терміни до 30 днів, але в разі якщо на встановлення особи знадобитися більше часу термін видачі нового документа може бути продовжений на строк до 60 днів.
Як переселенцю ідентифікаційний код платника податків (ІПН)?
Відповідно до Податкового кодексу ІПН повинен бути в кожного і зберігатися він у єдиному реєстрі платників податків. На руки видається лише свідоцтво про його присвоєння. Так от якщо таке свідоцтво було Вами втрачено, то Вам варто просто звернутися до ДПІ за місцем проживання: там вам допоможуть відновити цей документ у досить стислі терміни – до 7 днів.
Як переселенцю відновити свідоцтво про народження?
Насамперед ВПО звертається з відповідною заявою в РАГС, після чого отримуєте виписку з держреєстру актів цивільного стану громадян.
Якщо ви маєте намір відновити свідоцтво про народження, вам знадобляться бланк заяви, квитанція про оплату держмита та паспорт. Відновленням цього документа для неповнолітньої особи займаються його батьки або опікуни. Врахуйте, що свідоцтво про народження видається безкоштовно тільки вперше: при отриманні дубліката стягується податок.
Як переселенцю відновити свідоцтво про шлюб?
Свідоцтво про шлюб, як і свідоцтво про народження, відновлюються в будь-якому РАГСі.
Для відновлення цього документа варто з’явитися в ЗАГС подружжю й написати заяву, у якій вказати обставини втрати свідоцтва, причину по якій необхідно отримати нове свідоцтво, паспортні дані подружжя, а також докласти квитанцію про сплату держмита.
Приблизно також ви можете відновити і свідоцтво про розірвання шлюбу, але тут досить звернення одного з колишнього подружжя. У заяві на відновлення документа вкажіть ПІБ обох подружжя на момент розірвання шлюбу, а також вкажіть місце й дату реєстрації розлучення.
Як переселенцю відновити шкільні документи дитини?
Зробіть відповідне звернення в департамент освіти, через який ви отримали направлення в нову школу. Як правило, фахівці департаментів сприяють батькам і самостійно роблять запити на отримання особової справи школяра за попереднім місцем освіти.
Як переселенцю відновити пенсійне посвідчення?
Для відновлення пенсійного посвідчення необхідно звернутися до відділення пенсійного фонду за місцем фактичного проживання. При зверненні із собою варто мати ІПН і паспорт, а також копії цих документів. Бланк заяви, яке ви подаєте на відновлення посвідчення, Вам видадуть у пенсійному фонді.
Як відновити довідку переселенця?
Для переселенців ця довідка вкрай важлива і її «про всяк випадок» варто мати при собі на кожному етапі відновлення інших документів. Але, не дивлячись, на її значимість ніхто не застрахований від її втрати.
Так от якщо Ваша довідка переселенця зіпсована або загублена, то не варто впадати у відчай, так процедура її відновлення достатня проста. Згідно з постановою КМУ № 509 від 01.10.2014 у «в разі втрати або псування довідки уповноважений орган замість неї безплатно видає дублікат на підставі заяви особи, якій видавалася довідка».