Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Як люди виживають у зоні АТО, — репортаж із Мар’їнки запорізького телеканалу TV5

05.03.2015

Місто Мар’їнка, яке розташоване під Донецьком, з літа 2014 року регулярно наражається на артобстріли. Як наслідок — зруйнована інфраструктура, у бюджеті міста — немає грошей ані на виплати, ані на відновлення будівель. Як містяни долають такі труднощі, і хто їм допомагає — у репортажі наших журналістів.

Немає газу та води, світло з перебоями, замість квартир — підвали. Так населення міста Мар’їнка живе ще з літа. Підприємства — не працюють, навчальні заклади — закриті. Люди не отримують заробітні плати та соціальні виплати.

У Мар’їнці гриміли вибухи реактивних снарядів із літа й до середини лютого. Пошкоджено практично всі об’єкти інфраструктури.

Зараз у місті працює одна аптека і три продовольчі крамниці, але туди практично ніхто не ходить. Немає грошей, кажуть містяни.

Спроби поспілкуватися з мером Мар’їнки — успіху не мали. Мешканці кажуть — міського голови немає вже давно.

«А давно мера немає в місті? — Уже більше місяця, як почалося — стрілянина — так і поїхала. Кинула всі папери, документи й поїхала!», — кажуть люди.

«Не можу розсудити — про що мер думав, що він робив, я можу сказати, що він написав заяву й пішов. Тобто, за власним бажанням пішов. І буквально в січні місяці написала заяву людина, яка виконувала обов’язки мера — секретар міської ради — те ж саме — самоусунулися», — розповів секретар Мар’їнської міської ради Андрій Гавриш.

Допомагають мешканцям прифронтової зони представники благодійних фондів і громадських організацій.

Біля Мар’їнської міської ради — ажіотаж. Тут зібралися люди, віком понад 65 років, інваліди, матері-одиначки, багатодітні сім’ї.

На ці категорії населення розрахована гуманітарна допомога. Видають соняшникову олію, крупи, макарони, цукор та багато іншого. Допомагає благодійний фонд Ріната Ахметова.

Мар’їнці кажуть — раді будь-якій допомозі. Але, насамперед, просять миру…

«Таку України побудували, після Вітчизняної війни… На голій землі все побудували — фабрики, заводи, шахти, колгоспи які були, а люди тут — трудяги на Донбасі справжнісінькі, навіщо ось це було все…", — говорять люди.

ДЖЕРЕЛО