Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Як говорити без конфліктів: рекомендації психолога Фонду Ріната Ахметова

08.04.2025

Спілкування — це ключ до взаєморозуміння, проте іноді розмови можуть перетворюватися на суперечки та конфлікти. Як навчитися висловлювати свої думки ефективно та як розмовляти у стосунках так, щоби нас чули, розуміли й підтримували?

Психологиня Фонду Ріната Ахметова Ольга Хмарук пояснює, що найбільш небезпечним для стосунків у кризові періоди є замовчування проблем, адже тоді образи та непорозуміння накопичуються. Вона радить навчитися відверто говорити про свої почуття та потреби, не звинувачуючи одне одного.

Як пережити важкі часи, не вдаючись до сварок, а навпаки — зміцнивши стосунки, — дивіться корисний відеоролик із практичними порадами тут: https://bit.ly/4jgyU3M

Далі – найдієвіші поради, які допоможуть побудувати конструктивний діалог без зайвих емоцій.

Не з'ясовуйте стосунки на емоціях — коли злість чи розчарування зашкалюють — зробіть паузу. Поверніться до розмови, коли обидва будете спокійні.

Використовуйте «Я-висловлювання» — замість «ти завжди зайнятий і не приділяєш мені часу» краще сказати: «мені важко, коли я не отримую твоєї уваги, я почуваюся самотньо».

Шукайте рішення, а не винного — фокусуйтеся на вирішенні, а не на проблемі. Замість пошуку винного зосередьтеся на тому, як уникнути подібної ситуації в майбутньому.

Не накопичуйте образ — говоріть про те, що вас турбує, коли це відбувається. Вчасне обговорення — ключ до здорових стосунків.

Не бійтеся компромісів — вміння знаходити спільне рішення є запорукою здорового спілкування. Шукайте варіанти, які враховують інтереси обох сторін.

Звертайтеся по допомогу — якщо спілкування у парі дається важко, зверніться до психолога. Ви можете працювати з психологом самі й розвивати власні навички, а можете прийти на консультацію разом із партнером. Парна терапія — це ефективний інструмент, що допомагає розвивати стосунки.

Загалом за роки роботи психологи Фонду Ріната Ахметова надали психологічну підтримку вже понад 1,2 мільйона українців. Натепер пріоритетною є психологічна допомога дітям, які постраждали від наслідків війну, на змінах «Блогер Кемп» у рамках  проєкту  «Рінат Ахметов – Дітям. Мирний відпочинок дітям України».

Слідкуйте за оновленнями Фонду Ріната Ахметова на сайті https://akhmetovfoundation.org/news