Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

«Як діти, постраждали від війни в Україні, вчаться справлятися із травмою»: The Sun про «Блогер Кемп» Фонду Ріната Ахметова

26.08.2024

Журналісти одного з найвідоміших британських видань The Sun побували на «Блогер Кемп» на Закарпатті — це зміна проєкту «Рінат Ахметов — Дітям. Мирний відпочинок дітям України», який у форматі дитячого табору забезпечує оздоровлення, відпочинок та психологічну допомогу хлопцям і дівчатам, постраждалим від війни в Україні. Глибоко вражені історіями дітей, журналісти поділилися ними у своєму матеріалі.

Оригінальна стаття англійською: https://www.thesun.co.uk/news/30059810/child-survivors-war-ukraine-trauma-putin-russia/

Переклад українською мовою у Музеї «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова: https://bit.ly/3MmAL8U

«Важливо, щоб діти могли відчувати себе дітьми. Головна мета нашої програми — дати їм відчуття дитинства, дозволити їм знову відчути себе живими», — спеціально для The Sun пояснює Ольга Фролова, психологиня Фонду Ріната Ахметова.

Видання розповідає про те, як у рамках «Блогер Кемпу» діти, що постраждали внаслідок війни в Україні, проходять відновлення на змінах, де можуть спілкуватися з однолітками, оздоровлюватися та отримувати кваліфіковану підтримку психологів Фонду.

The Sun ділиться історіями трьох підлітків, які пережили жахи війни у рідних містах. Це 14-річна Валерія Варварова, яка перебувала у Енергодарі під час окупації, 14-річний Кирило Гаряга з Ізюма, а також 16-річна Софія Турулова із Курахового, що на Донеччині.

Як зазначає Ольга Фролова, діти прибувають на зміну у складному психоемоційному стані, вони майже не розмовляють. Але протягом перебування на «Блогер Кемпі» їх стан помітно змінюється на краще — навіть починають заводити розмови із незнайомими людьми.

За словами пані Ольги, трагедія полягає у тому, що українські діти нормалізують війну у власному усвідомленні. Але війна не є і не має бути нормою.

У змінах «Блогер Кемпу» беруть участь діти з найнезахищеніших категорій: це сироти та напівсироти, діти під опікою; діти, яких було незаконно вивезено до росії та вдалося повернути до України; діти, які втратили батьків під час війни; дітлахи, які мають психологічні травми та потребують соціалізації тощо.

Майже 5 тисяч дітей, які постраждали від війни, отримали відпочинок, оздоровлення та психологічну допомогу у дитячому таборі на Закарпатті у рамках проєкту «Рінат Ахметов — Дітям. Мирний відпочинок дітям України».

За 19 років за програмою «Рінат Ахметов — Дітям» підтримку отримали понад 5 млн дітей України. Більше: akhmetovfoundation.org/rinat-ahmetov-dityam