«Я закривав маму, щоб вона не бачила вибухи»: 15-річний Федір із Херсонщини довірив свою історію Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова
У 50 метрах від його будинку стояло російське ППО, а битву за Антонівський міст — один з символів боротьби за Херсон — він бачив на власні очі. Він пережив окупацію й нестачу звичайних продуктів. Своєю історією 15-річний Федір із Херсонської області поділився із Музеєм «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова під час оздоровлення та психологічної реабілітації у таборі «Блогер Кемп».
Федір із мамою повертався додому, коли почався жорстокий повітряний бій.
«Ніч перетворилася на день: літаки скидали пастки для ракет, у військовій частині щось вибухало. І я, тоді ще 13-річний хлопчак, стою і закриваю маму, кажу їй: „не дивись“. Я дуже не хотів, щоб вона переживала», — розповідає Федір.
Відчайдушний підліток фотографував ворожі локації та техніку й намагався передати ці знімки до ЗСУ. А одного разу за ним погнався ворожий танк.
«Ми з другом гуляли, побачили, що їде російський БТР. Потім він раптом здав назад, розвернувся і поїхав за нами. Перелякалися дуже. Я посадив друга на багажник велосипеда, і як почав крутити педалі!», — пригадує Федір.
Чи вдалося хлопцям втекти — дивіться за посиланням: https://bit.ly/3ONgeeV
Діти, які постраждали від війни, отримують відпочинок, оздоровлення та психологічну допомогу у дитячому таборі на Закарпатті в рамках проєкту «Мирний відпочинок дітям України» у форматі змін «Блогер Кемп».
Музей «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова, який зібрав вже понад 120 тисяч історій українців про війну. Розкажіть свою на порталі Музею https://civilvoicesmuseum.org/ або на безкоштовній гарячій лінії 0 (800) 509 001.