«Я могла поїхати за кордон, але обрала Україну»: Мирослава з Маріуполя стала учасницею зміни «Блогер Кемп» від Фонду Ріната Ахметова
Мирослава — старшокласниця з Маріуполя. Її батьки багато працювали заради майбутнього доньки, але втратили все під час повномасштабної війни. Напередодні 24 лютого її мама мала віщі сни, тому змусила родину незабаром виїхати з міста.
Дівчина втратила житло та друзів, її бабуся і дідусь ледь не загинули в окупації, а її дядьки захищають країну в лавах ЗСУ. Мирослава багато пережила. Нещодавно вона відпочила, оздоровилася та отримала психологічну допомогу під час зміни «Блогер Кемп», організованої на Закарпатті Фондом Ріната Ахметова.
«Я не вірила, що буде війна. А мама казала, що буде, питання тільки в даті. І що ми сюди не повернемося. У ніч на 24 лютого ми почали збирати речі. А потім сиділи на балконі, плакали й дивилися на Маріуполь. З 7 поверху відкривався гарний вид», — згадує Мирослава.
Своїми спогадами дівчина поділилася з Олексієм Сухановим, амбасадором Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова, актором та ведучим. Вона розповіла, що виїхати родині вдалося не одразу — траси обстрілювали. Бабуся і дідусь залишилися і вмовляли батьків, щоб Мирослава була з ними. Проте сім’я вивезла доньку. Родичі пережили жахи і ледь не були вбиті, але врешті-решт евакуювалися. Один із близьких друзів Мирослави загинув, інші роз’їхалися світом. Але себе вона за кордоном не бачить.
«У мене були варіанти поїхати навчатися до Польщі, Чехії, Німеччини. Я обрала Україну. Я їй віддана», — зізнається старшокласниця.
У мирному житті в рідному Маріуполі дівчина мріяла бути моделлю. Цю мрію вона не полишає досі. І вірить, що попереду — щасливе майбутнє у вільній Україні.
Повна історія у відео
Мама відчувала, що буде війна... Історія Мирослави з Маріуполя | Говорить Суханов
Мирослава стала учасницею зміни «Блогер Кемп», організованої Фондом Ріната Ахметова для дітей, які постраждали від війни.
Це відпочинок, оздоровлення, робота з психологами, можливість опанувати навички блогера, а також насичені майстер-класи від відомих представників медіасфери України. Після змін діти повертаються додому з теплими спогадами, значним покращенням психоемоційного стану, знаннями, мріями та упевненістю у майбутньому.
У рамках проєкту «Рінат Ахметов — Дітям. Мирний відпочинок дітям України» оздоровлення та професійну психологічну допомогу отримали майже 5000 дітей зі всієї країни.