Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

«Я дуже боялася не повернутися додому»: історія незаконно вивезеної до рф дівчинки з Балаклії у Музеї «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова

19.03.2024

Дар’я опинилася у краснодарському краї після окупації Балаклії. Найбільше дівчинка боялася, що більше не побачить дім. Своєю історією вона поділилася під час відпочинку та психологічної реабілітації на зміні «Блогер Кемп» у проєкті «Рінат Ахметов — Дітям. Мирний відпочинок дітям України».

Майже два місяці Дар’я та її сестричка ховалися від обстрілів. Спочатку у підвалі в домі однієї бабусі, потім у ванній кімнаті в іншої.

«Там немає вікон, тому це було найбільш безпечне місце. Дзеркало ми зняли. На підлозі постелили ковдру. Десь два місяці там жили», — пригадує Дар’я.

У Балаклії росіяни орудували понад пів року. Саме в той період Дар'ю вивезли до дитячого табору у краснодарському краї під приводом «оздоровлення». Наші захисники звільнили місто, проте діти лишилися, по суті, в заручниках у росіян.

«Я дуже сильно боялася не повернутися додому. Мама довго не могла приїхати за мною, бо довго робила потрібні документи», — поділилася дівчинка.

Її розповідь про пережите ввійшла до Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова, який зібрав понад 100 тисяч історій мирних мешканців України про війну з перших вуст. Дивіться та слухайте тут https://bit.ly/43jX8DC

Дар'я стала однією з учасниць зміни «Блогер Кемп», під час якої відпочивали, оздоровлювалися та проходили психологічну реабілітацію хлопці й дівчата, яких було незаконно вивезено до рф та вдалося повернути додому. Фонд Ріната Ахметова у співпраці з Офісом Уповноваженого Верховної Ради з прав людини першим надав комплексну допомогу цим дітям та підліткам. Їхні історії Музей зібрав у окрему колекцію: https://bit.ly/49zZkJe

Розкажіть свою історію про війну на порталі Музею https://civilvoicesmuseum.org/ або на безкоштовній гарячій лінії 0 (800) 509 001.