«Виплата пенсій переселенцям призупиняється у двох випадках», – Пенсійний фонд
Виплата пенсій пенсіонерам-переселенцям може бути припинена у двох випадках. Про це повідомляє РПД «Донецкие новости», цитуючи начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області Ольгу Шарунову.
«На сьогодні виплата пенсії може бути припинена – якщо Пенсійний фонд дізнався, що пенсіонер помер, і в нас немає документів, які б підтверджували б його смерть. Друга причина – якщо нам повідомили органи, що пенсіонер досить тривалий період не перебував за місцем проживання, де він зареєстрований як тимчасово переміщена особа», – пояснила Ольга Шарунова.
Вона зазначила, що пенсійний фонд Луганської області в березні отримав списки від Державної прикордонної служби України щодо пенсіонерів-переселенців, які перетинали лінію розмежування. «За цими списками понад 64 тис. пенсіонерів не перебували за місцем реєстрації (на підконтрольній території). Тобто ці люди перетнули лінію розмежування в бік «ЛНР» і назад не поверталися до 15 лютого. Списки створені станом на 15 лютого. Тобто, якщо пенсіонер повернувся на підконтрольну територію в березні, то ми їх у цьому списку не бачимо», – уточнила глава пенсійного фонду Луганщини.
Шарунова нагадала, що призупинення виплат пенсій у разі тривалої відсутності пенсіонера за місцем проживання – не нова форма, вона застосовувалася й до війни. «У нас і раніше (до війни), якщо громадяни виїжджали кудись на тривалий період (на лікування, до дітей за кордон) за межі Луганської області, вони нам писали заяву з проханням призупинити виплату пенсій у зв’язку з такими ось причинами. І ми на підставі цих заяв призупиняли виплати. І це було завжди в мирний час і стосувалося звичайних громадян, ще до появи переселенців. Потім людина поверталася, приходила до нас, і ми відновлювали виплату пенсій», – сказала вона.
«Така сама процедура й зараз – ми не бачимо людину 60 днів на підконтрольній Україні території, як ми можемо продовжувати їй виплати? Звичайно, ми їх повинні призупинити, а потім пенсіонер має до нас прийти і сказати: я живий-здоровий, зі мною нічого не сталося, я готовий знову отримувати пенсію», – резюмувала Шарунова.
Також Ольга Шарунова пояснила, чим відрізняється ідентифікація пенсіонера-переселенця від верифікації.
Нагадаємо, за даними громадських діячів, СБУ склала нові списки переселенців, які нібито перетинали лінію розмежування і перебували на непідконтрольній українській владі території 60 днів і більше. Згідно із законодавством, таким внутрішньо переміщеним особам припиняються соціальні виплати й пенсії. Однак, у списки потрапили й переселенці, які постійно перебували на підконтрольній території, а також ті, які які відвідували непідконтрольний Донбас упродовж менше 59 днів.
ДЖЕРЕЛО